Tuesday, September 21, 2021

Top Lajme

Këngëtarja që përflitej për lidhje me deputetin Haxhi Shala, i bashkohet...

Angelina Shala, e cila ishte përfolur për lidhje dashurie me deputetin e Nismës, Haxhi Shalën, është parë në disa fotografi me deputetin Milaim Zeka. Jozyrtarisht...

A do të shkojë në dasmën e ish burrit? Teuta Krasniqi:...

Në 21 shtator çifti i njohur i showbizit, Blero Muharremi dhe Afrona Dika do t'i japin fund beqarisë në një dasma luksoze në “Ranën...

Emrat e 183 spiunëve të UDBA-s (1945-1990), Adem Demaçi në Nr.20

Media italiane pressindependent.fr ka publikuar emrat e 183 spiunëve të UDBA-s. Ata që formuan strukturat udhëzuese të këtij shërbimi famëkeq dhe përgatitën mijëra procese ligjore,...

Partia ime, më madhështorja përmbi dhe – Poezi e Kadaresë për...

Forca jonë qëndron në unitetin parti-popull – Ismail Kadare

Xhensila Myrtezaj shfaq linjat atraktive në poza me bikini

Këngëtarja e njohur, Xhensila Myrtezaj, duket se së fundmi ka gjetur pak kohë për pushime. Në rrjetet sociale, ajo ka ndarë së fundmi disa imazhe,...

Pal Lekaj për punësimet në Telekomin e Kosoves: Djali im është...

Doruntina Gashi është punësuar në Telekomin e Kosovës, ajo është reja e ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj. Lekaj ka pranuar raportimet e Metros se gruaja...

Kjo është partia që e përkrahin familja e Bajram Rexhepit!

Familja e ish-kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi, po vazhdojnë përkrahjen ndaj partisë të cilës i përkiste. Vajza e Bajram Rexhepit, Vanesa, gjatë fushatës së zgjedhjeve...

Në pritje të vizave, shumë kosovarë sot përsëri tek Ambasada e...

Numër i madh i njerëzve kanë pritur sot tek objekti i Ambasadës së Gjermanisë, disa prej tyre për të aplikuar për viza, e disa...

Klopp flet për transferimin e Ronaldos te Manchester United!

Cristiano Ronaldo edhe zyrtarisht i është bashkuar gjigantit anglez Manchester United. Pas transferimit të portugezit ka ardhur edhe reagimi i trajnerit te Liverpoolit, Jugen Klopp Gjermani...

Doktor i Shkencave të Kimisë, Azem Lajqi, në Lëvizjen Vetëvendosje!

Azem Lajçi mban titullin Doktor i Shkencave të Kimisë. Studimet themelore i ka përfunduar në Fakultetin e Shkencave Matematiko-Natyrore në UP në Kosovë, kurse...