Saturday, September 18, 2021

Top Lajme

Pas arritjes historike ja çfarë shkruan UEFA për Kosovën

Pas fitores bindëse kundër Azerbajxhanit me rezultatin 4-0, Kosova ka siguruar fitimin e grupit të saj në Ligën D. Kjo fitore i ka siguruar një...

Dridhet Italia! Ja skuadra e re Ancelottit

Juventusi tashmë po punon për të forcuar ekipin e tyre për sezonin e ardhshëm Zonja e Vjetër ka vendosur pamjet e saj tek mbrojtësi i...

Ja çfarë ndodh dhe Bajernin me Barçën, nëse Liverpool fiton Champions...

Nuk është vetëm finale, por më shumë se finale ajo e Champions League mes Real Madridit e Liverpoolit, që do të zhvillohet në Kiev...

Zbulohen fjalët e Klopp-it drejtuar Coutinhos para largimit: Qëndro këtu sepse…

Vazhdojnë të zbulohen prapaskena mjaftë interesante nga marrëveshja e arritur ndërmjet Liverpoolit dhe Barcelonës për transferimin e Philippe Coutinhos në Camp Nou. Sipas informacioneve të...

Zhdukja e Sala, shoku i tij zbulon misterin

Futbollisti uruguaian, Diego Rolan ka zbuluar se Emiliano Sala i ka dërguar një mesazh një shoku, ku pohonte se ishte i frikësuar gjatë fluturimit...

Mësohet arsyeja pse Mbappe u largua nga PSG!

Transferimi i Kylian Mbappe tek Real Madridi ka bërë bujë të madhe. Francezi edhe zyrtarisht tani më është lojtar i skuadrës spanjolle. Por shtrohet pyetje...

Trondit ish anëtari i SHIK-ut dhe i Policisë: Ja si e...

Ish anëtari i Shërbimit Informativ të Kosovës (SHIK) dhe ish anëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Policisë së Kosovës, Naim Miftari, ka folur...

A do përsëritet përmbysja si ndaj Barçës? Klopp befason më përgjigjen

Liverpooli ka shënuar fitore të madhe në ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Romës. Anglezët fituan me rezultat 5-2 në fushën e tyre me...

ZYRTARE: Ky futbollist nënshkruan me United

Juan Mata, mesfushori i Manchester United, ka nënshkruar vazhdimin e kontratës për një vit me klubin. Kontrata e tij zgjatet deri në qershor të vitit...

Barcelona nxjerr maksimumin nga Dembele, shkëmbim kokë me kokë me…

Duket se Barcelona nuk është aspak e lumtur me blerjen e francezit Ousmanne Dembele, prej nga edhe kanë nisur zërat e parë për largimin...