Wednesday, May 19, 2021

Top Lajme

Ronaldo flet edhe për Messin, ja çfarë thotë gjatë prezantimit te...

Cristiano Ronaldo zyrtarisht është prezantuar dhe ka folur për herë të parë si lojtar i Juventusit. Edhe gjatë prezantimit te skuadra e re, Ronaldo nuk...

United të ofrojë 60 milionë euro për yllin e Realit

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho e dëshiron në skuadër qendërmbrojtësin Raphael Varane. Skuadra angleze, Manchester United është gati të bëjë ofertë për qendërmbrojtësin e...

Ish- ushtari i UÇK-së arrin rekord, aplikon mbi 100 herë e...

Një ish- ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës mund të ketë arritur rekord. Ai këtë “arritje” e ka realizuar me numrin e madh të...

Ndeshjet e sotme për ‘Play Off-in’ e Championit. Ja kush pritet...

Sot do të luhen 3 ndeshjet e “Play Off-it” ku do të përcaktohen skuadrat që do të kualifikohen në fazën e grupeve të Champions...

Deputeti i LDK-së fjalë të mëdha për Vjosa Osmani

Nëse LDK ende nuk ka vendosur se kush do të jetë i nominuari i partisë për kryeministër, deputeti i këtij subjekti Haxhi Avdyli ka...

Emra surprizë në formacionin e javës në Serie A

Java e 21-të e Serisë A solli disa rezultate befasuese, teksa Napoli e Juventus vazhdojnë garën për titullin kampion. Pas përfundimit të të gjitha sfidave...

Tri skuadra të mëdha evropiane refuzojnë Agueron

Agjenti i sulmuesit argjentinas, Sergio Agueros, ka testuar terrenin mbi mundësinë e largimit të klientit të tij nga Manchester City. Sulmuesi, 29-vjeçar, është i lodhur...

Sondazhi i ‘Klan Kosova’: Kadri Veseli do të jetë kryeministër i...

Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së, Kadri Veseli ishte sonte pjesë e debatit me analistë në emisionin “Zona Zgjedhor” në Klan Kosova. Nga momenti...

Intervista me Enis Bardhin: Kombëtarja, merkato dhe jeta me Sadikun te...

Dy golat e shënuar sezonin e kaluar ndaj Barcelonës, ishin vula e Enis Bardhit për të treguar se një futbollit i madh po rritet...

Avokati Gashi dhe familja kërkojnë nga Proku roria kopjen e raportit...

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Admir Shala ka bërë të ditur sot gjatë një konference për media, se kanë marrë nga Instituti zviceran...