Tuesday, October 26, 2021

Top Lajme

Bislimi: PSD-ja të hyjë e vetme në zgjedhje për të treguar...

Nënkryetari i Vetëvendosjes, Besnik Bislimi, ka thënë se ish-bashkëpartiakët, tani pjesë e PSD-së, duhet të dalin të vetëm në zgjedhjet e ardhshme për të...

Blerim Latifi: Mos e shitni votën

Kandidati i PDK-së për deputet, Blerim Latifi, përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” u ka bërë thirrje qytetarëve që mos ta...

Ish deputeti flet për Samitin e Berlinit: Ja loja e Thaçit...

Ish deputeti i LDK-së Adem Salihaj, njëherësh edhe ish zv. kryeministër në qeverinë e mandatit të dytë pas lufte në Kosovë, në koalicionin PDK-LDK,...

Më shumë se dy aplikantë për një vend në konkursin për...

Universiteti “Kadri Zeka” në Gjilan, ka mbyllur konkursin për pranimin e studentëve në vitin e parë të studimeve themelore për vitin akademik 2019-2020. Në njoftimin...

Në foto me politikanin e njohur: Ja kush është Feriz Kërnaja,...

Ish ministri i Mbrojtjes së Republikës së Kosovës, Kolonel Ahmet Krasniqi me datën 21 shtator të vitit 1998, u v.ra në Tiranë. E sot, në...

Visar Ymeri viziton qendrën sociale të të moshuarve në Prishtinë

Visar Ymeri është kandidati për deputet nga Partia Socialdemokrate. Ai sot ka vizituar qendrën sociale të të moshuarve në Prishtinë. “Qendra sociale për të moshuarit është...

Kjo është partia që e përkrahin familja e Bajram Rexhepit!

Familja e ish-kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi, po vazhdojnë përkrahjen ndaj partisë të cilës i përkiste. Vajza e Bajram Rexhepit, Vanesa, gjatë fushatës së zgjedhjeve...

Rikthimi i Gani Gecit në LDK: Me LDK-në do vjen ndryshimi

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci, ka komentuar Kuvendin e fundit të LDK-së dhe zgjedhjen e strukturave të reja Përmes një postimi në rrjetin...

Secili lojtar në Serie A pati nga një vijë të kuqe...

Të gjithë lojtarët e Serie A, këtë xhiro kanë pasur nga një vi të kuqe në fytyrën e tyre. Arsyeja për këtë veprim ishte e...

Pamje nga dita e martesës së Albin Kurtit me gruan e...

Kështu është dukur Albin Kurti dhe bashkëshortja e tij ditën e dasmës. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pesë vjet që është martuar me...