Tuesday, July 27, 2021

Top Lajme

Nusja e Milot Rashicës befason me veshjen në kënagjeqin e saj!

Në kë sezonë të dasmave edhe Milot Rashica kurorëzoi dashurinë e tij me Belkizen. Sot nusja e tij ka mbajtur kanagjeqin ku edhe ka mbledhur...

Ky ishte shkrimi i Bardhyl Ajetit për ko nfliktin Haradinaj-Musaj

Sot u bënë 14 vite nga vr asja e gazetarit të gazetës “Bota sot”, Bardhyl Ajetit. Ai më 3 qershor të vitit 2005, u...

Doktor i Shkencave të Kimisë, Azem Lajqi, në Lëvizjen Vetëvendosje!

Azem Lajçi mban titullin Doktor i Shkencave të Kimisë. Studimet themelore i ka përfunduar në Fakultetin e Shkencave Matematiko-Natyrore në UP në Kosovë, kurse...

Duda Balje i përvishet punës fizike

Deputetja kosovare, Duda Balje duket se është e aftë edhe në punët fizike dhe jo vetëm në politikë. Balje ka marrë pjesë në ndërtimin e...

Fshatrat dhe qytetet e pasura me Ar në Kosovë

Miniera e Artanës (ish-Novobërda), është më e pasura sa i përket arit. Llogaritet se në këtë minierë ka resurse të arit deri në 2...

Xhensila Myrtezaj shfaq linjat atraktive në poza me bikini

Këngëtarja e njohur, Xhensila Myrtezaj, duket se së fundmi ka gjetur pak kohë për pushime. Në rrjetet sociale, ajo ka ndarë së fundmi disa imazhe,...

Fjolla Morina “del në shitje” – Kaq para thotë se kushton

Këngëtarja Fjolla Morina shpesh herë vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram. Në fotot...

Pamje nga dita e martesës së Albin Kurtit me gruan e...

Kështu është dukur Albin Kurti dhe bashkëshortja e tij ditën e dasmës. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pesë vjet që është martuar me...

Kryeministri Haradinaj e bën sefte detin për këtë vit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, këtë fundjavë e ka lënë anash ecjen nëpër bjeshkë. Ai ka zgjedhur që kohën e lirë ta kalojë në...

Mensur Safqiu pranon se u shoqërua në polici

Aktori Mensur Safqiu u shoqërua në polici sot pasi ishte përfshirë në një aksident. Fillimisht gjatë ditës, në mediat kosovare u raportua se aktori...