Wednesday, May 19, 2021

Sporti Vendor

E mrekullueshme! Nga lloçi i Kosovës në një nga 5 ligat...

Futbolli të sjell kënaqësi të mëdha, historitë e kësaj loje të bukur janë magjike. Nuk kemi pse të kërkojmë domosdo në Brazil, aty ku...

Kim Kardashian godet sërish me imazhe prov okese në rrjetet sociale

Super ylli Kim Kardashian tashmë është e njohur për imazhet provokuese që publikon në rrjetet sociale. Shpesh, ajo e bën qëllimisht këtë gjë për të...

Kosova në UEFA dhe FIFA, dy suksese e mëdha të Fadil...

Fadil Vokrri, me punën e tij si shef i Federatës Kosovare të Futbollit bëri realitet ëndrrën për anëtarësimin e përfaqësueses së Kosovës në UEFA...

Oferta nga Shqipëria dhe Kosova! Ku do të transferohet talenti nga...

Bëhet fjalë për 17 vjeçarin e talentuar Kujtim Fetahu që aktualishtë luan tek Juniorët e Prishtinës ,mirpo talenti i tij ka ra në sy...

Liria – Gjilani e Drenica – Vllaznia, prodhojnë plotë 13 gola...

Në dy ndeshjet e javës së 29 në Superligën e Kosovës në futboll janë shënuar hiq më pak se 13 gola. Në sfidën ndërmjet Drenicës...

Sherr në kampionatin shqiptar, goditet arbitri (VIDEO)

Momente tensioni ka pasur në ndeshjen e Kategorisë së Dytë, mes Delvinës dhe Butrintit. Në minutën e 30-të, arbitri i ndeshjes është goditur nga...

FFK: Logoja ishte zgjedhur nga Fadil Vokrri dhe nuk mund të...

Jo më shumë se dhjetë persona me këtë rast shprehën pakënaqësinë për dizajnin e logos, duke pretenduar se kjo logo nuk e ka merituar...

Shaqiri i jep zemër Dritës para derbit me Prishtinën

Kampanjës për Dritën kampione tashmë i është shtuar edhe një kampion i vërtetë. Fjala është për sulmuesin kosovar të përfaqësueses zvicerane, Xherdan Shaqirin. Ai sikurse edhe...

Fanellat e reja të Kosovës për Ligën e Kombeve /Foto

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), në një konferencë për media ka prezantuar fanellat e reja të përfaqësueses dhe logon e re të saj,...

Milioneri gjerman me ofertë zyrtare për të marrë në menaxhim klubin...

Duket se më fund problemet për klubin e madh kosovar, KF Liria do të marrin fund shumë shpejt, shkruan Insporti.com. KF Liria sezonin që shkoi...