Wednesday, May 19, 2021

Sporti Vendor

ZYRTARE: Hidhet shorti. Ja kundërshtari i Kosovës në Ligën e Kombeve

Sapo ka përfunduar hedhja e shorti për Ligën e Kombeve. Fati i goglave ka vendosur që Kosova të luajë në grup me Maltën, Ishujt Faroe...

Plani i Dritës për ndeshjen e madhe ndaj Malmos në Ligën...

Me fitoren 4:1 ndaj kampionit të Gjibraltarit, Lincoln, Drita është kualifikuar për në rrethin e parë të Ligës së Kampionëve. Ndërkohë, tani do të ndeshet...

Oferta nga Shqipëria dhe Kosova! Ku do të transferohet talenti nga...

Bëhet fjalë për 17 vjeçarin e talentuar Kujtim Fetahu që aktualishtë luan tek Juniorët e Prishtinës ,mirpo talenti i tij ka ra në sy...

Shaqiri i jep zemër Dritës para derbit me Prishtinën

Kampanjës për Dritën kampione tashmë i është shtuar edhe një kampion i vërtetë. Fjala është për sulmuesin kosovar të përfaqësueses zvicerane, Xherdan Shaqirin. Ai sikurse edhe...

FFK: Logoja ishte zgjedhur nga Fadil Vokrri dhe nuk mund të...

Jo më shumë se dhjetë persona me këtë rast shprehën pakënaqësinë për dizajnin e logos, duke pretenduar se kjo logo nuk e ka merituar...

Shqipëri – Kosovë, ja çfarë do të bëjë Mavraj

Mërgim Mavraj do të përcaktohet për të ardhmen e tij në karrierë. Miqësorja Kosovë-Shqipëri po shihet si mundësia ideale që mbrojtësi kuqezi Mërgim Mavraj të...

FUTSALLI SKANDAL: Klubi i madh lajmëron kurdisjen në FFK!

Fenomeni “kurdisje” ka nis të qarkullojë edhe në futsallin kosovar. Madje, është kryetari i një klubi të njohur ai i cili ka lajmëruar kurdisjet. Fjala...

Futbollistit kosovar, i bën presion Serbia!

Arton Zekaj u bë emri më i përfolur në Serbi të enjten. Futbollisti kosovar, i cili është lindur dhe është rritur në Serbi kishte...

Salihu: Politikanët nuk paguajnë biletat VIP, nuk mund të vazhdojmë kështu

Përfaqësuesja e Kosovës zgjoi të interesim të madh nga të gjithë në javën e fundit, si te politikanët, artistët, sportistët e të tjerët. “Dardanët” zhvilluan...

Albin Kurti shkruan për derbin e Anamoravës, tregon nëse do të...

Sonte do të zhvillohet derbi më i madh lokal në futbollin e Kosovës. Me fillim nga ora 20:00, Gjilani dhe Drita janë protagonistët e kryendeshjes...