Wednesday, May 19, 2021

Sporti Vendor

ZYRTARE: Ky është transferimi i parë i KF Lepencit

Lepenci ka bërë goditjen e parë në merkaton dimërore duke rikthyer Drilon Shurdhanin. Shurdhani ishte pjesë e Vllazërisë së Pozhoranit, por tani ai do të...

Futbolli i Kosovës në zi, vdes Fadil Vokrri

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri ka vdekur Legjenda e futbollit kosovar ishte dërguar sot me urgjencë në spital pas një...

E mrekullueshme! Nga lloçi i Kosovës në një nga 5 ligat...

Futbolli të sjell kënaqësi të mëdha, historitë e kësaj loje të bukur janë magjike. Nuk kemi pse të kërkojmë domosdo në Brazil, aty ku...

Talentët e Kosovës U11 në Zvicër për të luajtur kundër Manchester...

Moshatarët e Kosovës U-11 ndodhen në Zvicër ku do të luajn në turnuen që fillon nesër. Ju rikujtojm se në këtë turne do të luajn...

FUTSALLI SKANDAL: Klubi i madh lajmëron kurdisjen në FFK!

Fenomeni “kurdisje” ka nis të qarkullojë edhe në futsallin kosovar. Madje, është kryetari i një klubi të njohur ai i cili ka lajmëruar kurdisjet. Fjala...

Ja sa është kapaciteti i stadiumint Olimpik ‘Adem Jashari’, ku do...

Me 10 korrik në Kosovë pritet të zbarkoj skuadra e madhe nga Suedia, Malmo, shkruan futbolikosovar.com. Do jetë rundi i parë kualifikues i Ligs së...

ZYRTARE: Klubi kosovar me trajner holandez

Holandezi, Erwin Posthumus zyrtarisht ka nisur punën tek klubit i futbollit KF Lepenci në konkurrencën e femrave. KF Lepenci nëpërmjet një njoftimi për medie bënë...

Ky është Donat Fuga, e ardhmja e KF Lepencit

Kaçaniku duhet të ndihet krenar pasi nga Lepenci po del një yll i ri. Lepenci kishte mjaftë ylla në skuadër si Xhevdet Shabani ose Përparim...

Futbollistit kosovar, i bën presion Serbia!

Arton Zekaj u bë emri më i përfolur në Serbi të enjten. Futbollisti kosovar, i cili është lindur dhe është rritur në Serbi kishte...

ZYRTARE: Lepenci transferon dy lojtar!

KF Lepenci nga Kaçaniku ka bërë dy transferime. Bëhet fjal për Burhan Demën dhe Shkëlqim Rexhaj, transmeton Transferimet.net. Dema u largua nga KF Vitia pas dy...