Friday, September 30, 2022

Sporti Vendor

Ky është Donat Fuga, e ardhmja e KF Lepencit

Kaçaniku duhet të ndihet krenar pasi nga Lepenci po del një yll i ri. Lepenci kishte mjaftë ylla në skuadër si Xhevdet Shabani ose Përparim...

Plani i Dritës për ndeshjen e madhe ndaj Malmos në Ligën...

Me fitoren 4:1 ndaj kampionit të Gjibraltarit, Lincoln, Drita është kualifikuar për në rrethin e parë të Ligës së Kampionëve. Ndërkohë, tani do të ndeshet...

Ja sa është kapaciteti i stadiumint Olimpik ‘Adem Jashari’, ku do...

Me 10 korrik në Kosovë pritet të zbarkoj skuadra e madhe nga Suedia, Malmo, shkruan futbolikosovar.com. Do jetë rundi i parë kualifikues i Ligs së...

Ky pritet të jetë formacioni i sotëm i Prishtinës në Ligën...

Prishtina luan sot ndeshjen e parë në parakualifikime të Ligës së Evropës, shkruan futbollikosovar.com. Kryeqytetasit do luajn ndaj skuadrës Europa FC nga Gjibraltari me fillim...

S. Coloma – Drita: Formacionet zyrtare (FOTO)

Sot Kampionia e Kosovës, Drita, debuton në Ligën e Kampionëve, shkruan futbollikosovar.com Drita do të ndeshet me kampionin e Andorës, Santa Coloman, në kuadër të...

Një serb veshi Dritën për Ligën e Kampionëve!

Drita e Gjilanit u lavdërua shumë për kostumet e sotme, me të cilat mori rrugë për në Gjibraltar Kampioni i Kosovës udhëtoi për të zhvilluar...

FFK: Logoja ishte zgjedhur nga Fadil Vokrri dhe nuk mund të...

Jo më shumë se dhjetë persona me këtë rast shprehën pakënaqësinë për dizajnin e logos, duke pretenduar se kjo logo nuk e ka merituar...

Kundërshtarët e mundshëm të Dritës dhe Prishtinës në rast kualifikimi tutje...

Në raundin preliminar për Ligën e Kampionëve, i cili debuton për herë të parë këtë sezon, do të luftojnë vetëm katër skuadra, kampionet e...

Sot në Prishtinë, protestë kundër logos së re të FFK-së

Sot mbahet protestë kundër logos së re Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Protesta është thirrur nga tifozët të cilët janë të pa kënaqur me...

Kush është personi që e dizainoi logon e re të FFK-së

Është pikëtori, Sali Musliu, i lindur në Gjilan, në vitin 1966, ai, i cili e ka dizajnuar logon fituese të FFK-së, e cila u...