Tuesday, September 21, 2021

Serie A

James monitorohet nga Ancelotti, lojtari kërkon largimin nga Bayern Munich

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti është duke vëzhguar situatën e James Rodriguez në Bayern Munich. Ylli kolumbian nuk po kalon periudhë të mirë tek “Bavarezët”,...

Milinkovic-Savic drejt transferimit tek gjiganti europian

Real Madrid po përgatitet për një goditje verore për mesfushorin e Lazios Sergej Milinkovic-Savic, pretendon Marca, ndërsa ka edhe interes të Premier League. Serbi do...

Spalletti e komenton ndarjen e drejtësisë nga gjyqtari i ndeshjes Inter...

Interi e ka humbur 2:3 derbin e Italisë ndaj Juventusit në ‘San Siro’. Kanë mjaftuar disa vendime kontroverse të gjyqtarit Daniele Orsati për të hapur...

Mbërrin lojtari që do të “shpëtojë” Milanin, sot i pranishëm në...

Ka nisur zyrtarisht sot aventura e tij si lojtar i Milanit. Në aeroportin “Malpensa” të Milanos ka mbërritur sot paradite fantazisti brazilian Lucas Paqueta,...

Strakosha pranë Inter, ja lëvizja rreth portierit shqiptar

Gabimet e Samir Handanoviç në ndeshjen e fundit ndaj Torinos kanë bërë që në Itali e jo vetëm të lindin dyshime mbi formën e...

Hamsik jashtë skuadrës së Sllovakisë

Kapiteni i Napolit, Marek Hamsik është jashtë skuadrës së Sllovakisë për ndeshjet miqësore që zhvillohen gjatë ditëve të ardhshme. Mesfushori ka bajame të sëmura, dhe...

ZYRTARE: Sulmuesi i Milan firmos për Fiorentina

Riccardo Saponara është një nga enigmat e merkatos së Fiorentinës. I ardhur në janar 2017, në formën e huasë nga Empoli, tani klubi “vjollcë”...

E papritur: Gjiganti evropian shfaq interes për Icardin

Drejtuesit e Interit dhe bashkëshortja menaxhere e Mauro Icardit, Wanda Nara, po negociojnë rinovimin e kontratës së sulmuesit argjentinas, por palët duken ende larg. Oferta...

Tentoi të ndalte Ronaldon, por përfundoi në spital me trauma

Në Verona të gjithë prisnin me padurim debutimin e sulmuesit Cristiano Ronaldo me fanellën e Juventusit, por një lojtarëve të Chievo nuk ka patur...

United ia ftof ekipeve të mëdha, gati transferimin e super-talentit për...

MANCHESTER UNITED njoftohet se ka besim në uljen e yllit të Juventusit Paulo Dybala verën e ardhshme. Daily Star pretendon se Jose Mourinho e ka...