Tuesday, September 21, 2021

Serie A

ZYRTARE: FIFA e ndëshkon klubin nga Serie A me dy vite...

FIFA ia ndalon të drejtën e transferimeve për dy vite Spezias. Skuadra italiane Spezia po has në probleme. FIFA i ka shqiptuar gjobë skuadrës së Spezias...

​Ronaldo: Biri im thotë se do të bëhet më i mirë...

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka bërë të ditur se do t’i pëlqente nëse djali i tij, Cristiano Jr, i ndjekë hapat a babait....

​Dybala dhe Griezmann janë objektivat e gjigantit evropian për stinorin tjetër

Klubi bavarez pritet të bëjë shpenzime të mëdha në afatin tjetër kalimtar veror. Bayern Munich ka nisur qysh tash të mendojë për afatin kalimtar të...

​Legjenda e Milanit e paralajmëron Napolin për pritjen e tmerrshme që...

Legjenda e Milanit, Alessandro Costacurta, e ka paralajmëruar Napolin për pritjen që mund t’i bëhet sot në stadiumin Marakena të Beogradit, gjatë ndeshjes kundër...

​Napoli gëzon Hysajn

Napoli ka gjetur më në fund, një zëvendësues për Ghulam të dëmtuar, në pozicionin e mbrojtësit të majtë Ky lajm do ta gëzojë mbrojtësin Elseid...

​Ronaldo krenohej me bukurinë, kur bashkëlojtarët e tij në United ia...

Në librin e tij të ri të titulluar “Si të bëhesh futbollist”, lojtari i Stoke Cityt, Peter Crouch, shkruan se legjenda e Manchester Unitedit,...

​Gattuso: Nuk mund të krahasohem me Wengerin, ndaj tij unë ende...

Për të na ndihmuar klikoni në reklamat që ju shfaqen në këtë lajm, jemi një grup gazetarësh dhe këtë punë e bëjmë vullnetarisht dhe...

​Skriniar afër rinovimit me Interin

Mbrojtësi sllovak duket se është bindur nga oferta e re e klubit për të vazhduar kontratën. Milan Skriniar një vit më parë iu bashkua Interit...

PSG nuk do t’ia dijë për krizën Covid-19, shënjestëron edhe yllin...

PSG është i vetmi klub që nuk po vuan krizën ekonomike të kushtëzuar nga pandemia e Covid-19 dhe me heqjen e Fair Play-t financiar...

​Akuza nga ish-lojtari i Juventusit: Në Shqipëri të gjithë luajnë bastore

Mark Iuliano nuk e ka kapërdirë shkarkimin e parakohshëm nga Partizani, në atë që shënonte eksperiencën e tij të parë në futbollin shqiptar, ndikuar...