Saturday, June 25, 2022

Serie A

Prokuroria e Federatës Italiane merr këtë vendim pas publikimit të videove...

Derbi i Italisë, Inter-Juventus, nuk mbyllet “kurrë”! Por pas polemikave në rrjetet sociale, tashmë situata duket se është bërë më serioze. Përveç tensioneve dhe shumë...

Pas vdekjes misterioze të Astorit, vjen lajmi befasues nga mjekët!

Duhet edhe një muaj për të dorëzuar ekspertizën mjekësore të vdekjes së Davide Astorit. Mjekët ligjorë, Carlo Moresci dhe Gaetano Thiene, të cilët ishin ngarkuar...

Befason ylli i Milanit: Ajeti më ka nxirë jetën

Sulmuesi i Milanit, Patrick Cutrone, ka thënë se Arlind Ajeti ia ka nxirë jetën gjatë takimit të tyre këtë sezon në Serie A. “Mbrojtësi më...

“Bomba” e ditës: Konfirmohet blerja e madhe e Interit në verë

Pas muajsh të tërë thashethemesh në merkato, duket se Interi tashmë ka bërë hapin më të rëndësishëm për De Vrij. Zikaltrit kanë depozituar kontratën e...

Punë e kryer! Milan po e shet yllin që e bleu...

Andre Silva  me shumë gjasë do të largohet nga AC Milan në verë,  e këtë e ka zbuluar gazetari i njohur Fabrizio Romano, përcjell...

Lojtari i njohur i kryn testet mjekësore të Milan

Largimi i Pepe Reinas nga Napoli mund të përcillet edhe nga Mauricio Sarri. Mediat italiane raportojnë se largimi i portierit, mund ta bind trajnerin, t’i...

Milan shumë pranë transferimit të ri, kosto 30 milionë euro

AC Milan është afër kompletimit të marrëveshjes për transferimin e sulmuesit të Genoas, Krzysztof Piatek, që do t'i hapte rrugë largimit të Gonzalo Higuain...

9 futbollistë besnikë që nuk u shitën për para’ (Foto)

Në futbollin e ditëve të sotme, ku shifrat kanë dalë jashtë kontrollit dhe një futbollist i “papjekur” mirë si Dembele blihet nga Barcelona për...

Punë kryer! Ja fanella e re e Balotellit

Raportet nga Tuttsport thonë se gjigantët e Serie A, Milan duan të lejojnë Carlos Bacca të largohet, me idenë e nënshkrimit të Mario Balotellit,...

Real Madrid gati të ofrojë 90 mln € për yllin e...

Real Madrid është duke përgatitur një transferim me vlerë 90 mln euro për yllin e Juventus Paulo Dybala në merkaton e verës. 25-vjeçari ka qenë...