Tuesday, October 26, 2021

Serie A

Nga sot, hapet afati kalimtar në Itali

Nga data e sotme, klubet nga Serie A do mund të transferojnë lojtarët e ri, në kuadër të afatit kalimtar të janarit.   Afati i transferimit...

Dybala mund të largohet nga Juve, por vetëm me një kusht

Futbollisti i Juventus, Paolo Dybala, mund të largohet nga "Bianconerët" nëse nuk përmbushen kërkesat e tij. Sipas “Tuttosport”, Juventus së shpejti do të bëjë një...

Shkoi me pushime në Dubai, Ronaldo shkakton polemika në Itali

Sulmuesi i Juventus, Cristiano Ronaldo, ka shkaktuar polemika të shumta me shkuarjen e tij në pushime. Sulmuesi i Juventus, Cristiano Ronaldo, thuhet se ka udhëtuar...

Allegri i gatshëm të marrë drejtimin e klubit të Serie A

Massimiliano Allegri, i gatshëm të marrë drejtimin e Romës pikërisht tani që pronarët Friedkin kanë dyshime serioze për Fonsecan. Max është lodhur nga qëndrimi jashtë,...

Ibrahimoviç në rolin e menaxherit, po e sjell një super talent...

Listës së suedezëve te Milani i shtohet edhe një emër. Pas konfirmimit të Ibrahimooviqit dhe transferimit të Robacku dhe Bjorklundi, Milani ka transferuar edhe talentin...

Super gazetarja në lidhje dashurie me Ibrahimovic? Ibra është i martuar!!

Gazetarja e njohur e sportit në Itali, Dileta Leota dhe sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic përfliten për një lidhje dashurie, pasi para pak kohësh...

Ministri italian i sportit tregon kur hapen stadiumet në Serie A

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka zbuluar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor. Në xhiron e...

Ibrahimovic udhëheqë Milanin drejt fitores, ‘Rossonerët’ e nisin mbarë sezonin

Milan e ka nisur mjaft mirë edicionin e ri të Serie A. Rossonerët mposhtën në ‘San Siro’ skuadrën e Bolognas me rezultat 2:0. Të dy golat...

Zyrtare: Serie A rikthehet më 13 qershor

Liga e futbollit italian Serie A, do të vazhdojë më datën 13 qershor. Ky vendim është marrë sot pas një takimi mes krerëve të klubeve...

Konfirmohet e ardhmja e Elseid Hysaj!

Në fund të këtij sezoni, Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli. Mbrojtësi shkodran nuk ka pranuar të rinovojë kontratën me klubin napoletanë dhe për...