Thursday, May 19, 2022

Premier League

LAJMI I FUNDIT: Qeveria britanike vendos për të ardhmen e Chelsea!

Pas sanksioneve të vendosura ndaj pronarit aktual Roman Abramovich dhe bllokimeve të aseteve të tij, qeveria britanike ka bërë me dije se kushdo që...

Chelsea drejtë falimentimit? Lukaku largohet për 20 milionë euro?

Qeveria angleze i ka vendosur sanksione klubit të Chelsea përshkak të Roman Ambramovich. Sanksionet e vendosura janë këto: Chelsea nuk guxon të shitet, klubi...

63 milion funte për transferimin e Gnabry?

Arsenal si duket është shumë pishman që largoi një lojtar si Sergie Gnabry. Skuadra angleze tani dëshiron rikthimin e tij dhe është e gatshme të...

Guardiola plotë lëvdata për Klopp, trajneri gjerman i përgjigjet!

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp iu përgjigj Pep Guardiolës pas deklaratës së tij në lidhje me 'Reds'. Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola tha se...

Pse Bakayoko nuk po luan te Milan?

Tiemoue Bakayoko nuk po kalon sezonin më të mirë të mundshëm me skuadrën e Milan. Bakayoko ka pasur pak paraqitje me Milan këtë sezon...

Ndryshime të ‘çmendura’ për Mbappe – ‘tradhton’ Realin për kalimin te...

Kylian Mbappe është i hapur për t’u bashkuar me Liverpoolin, sipas raportimeve të bujshme, me ngjarjet në 24 orët e fundit që “ndryshuan rrënjësisht”...

Coutinho drejt transferimit te Everton?

Everton ka shprehur interesim serioz për transferimin e brazilianit, Philippe Coutinho. Braziliani nuk është në planet e Xavit kështu që largimi i tij nga Camp...

EKSKLUZIVE: Liverpool arrinë marrëveshje me Dortmund për Haaland?

E ardhmja e Erling Haaland si duket do jetë në Anfield Road sipas gazetrit të Sky Sports, Marc Behrenbeck. Sipas tij raportet e mira...

Këto janë emrat të cilët janë lidhur me një transferim të...

Newcastle United e pret një merkato e zjarrtë gjatë janarit. Skuadra angleze pritet të jetë shumë aktive gjatë këtij dimri pasi duhet të përforcojë...

LAJMI I FUNDIT: Manchester United nis kontaktet për transferimin e Haaland

Trajneri i përkohshëm i Manchester Unitedit, Ralf Rangnick ka kontaktuar babuin e Erling Haaland, për ta pyetur për të ardhmen e lojtarit. 21-vjeçari vazhdon të...