Thursday, May 19, 2022

Ligue 1

Nice me lajm shokues për Balotellin!

Mario Balotelli mbase do të largohet nga skuadra franceze Nice, nëse kjo e fundit dështon të kualifikohet në garat evropiane sezonin e ardhshëm, ka...

PSG arrin marrëveshje personale me ‘fantazistin’ holandez

Paris United raporton se PSG ka arritur marrëveshje me Frenkie de Jong për kushtet personale. Agjenti i 21 vjeçarit, i cili do të udhëtojë në...

Transferimet që pritet të ndodhin në janar?

Merkato e janarit tani më është afruar dhe ne si Portal do të ju njoftojm për cdo transferim që bëhet në ligat elitare. Sot kemi...

Pas Mbappe, edhe një yll i PSG dëshiron kalimin te Real...

Një tjetër lojtar i Paris Saint Germain është interesuar për një kalim te Real Madridi. Pas Kylian Mbappe, Pablo Sarabia ka vendosur si objektiv kalimin...

Nuk ka marrëveshje për Fekir, Lyon ndërpret negociatat me Liverpool

Telenovelës "Fekir" duket se i ka ardhur fundi. Olympique Lyon ka publikuar një komunikatë zyrtare ku bëhet e ditur se klubi francez ka ndërprerë çdo...

Mësohet arsyeja pse Mbappe u largua nga PSG!

Transferimi i Kylian Mbappe tek Real Madridi ka bërë bujë të madhe. Francezi edhe zyrtarisht tani më është lojtar i skuadrës spanjolle. Por shtrohet pyetje...

Marchisio tundohet nga PSG dhe Buffon; Kina është plani B

Dita e fundit e transferimit të verës së Juventusit u trondit nga lajmi i lamtumirës së Claudio Marchisio, i cili ndërpreu reciprokisht kontratën e...

Lemar i lë pa fjalë të gjithë: Dua kalimin vetëm tek...

Ylli i Monaco, Thomas Lemar, ka thyer shpresat e Liverpoolit dhe Arsenalit duke deklaruar Barcelonën si destinacionin e tij nr.1. Sulmuesi me vlerë prej 90...

PSG rrëmben yllin që po e kërkon e gjithë Evropa

Fulhami kërkon 50 milionë euro për shërbimet e lojtarit. PSG do të vazhdojë me përforcime edhe në qershor. Franceët janë pranë transferimit të Ryan Sessegnon, përcjellë...

Ylli i Man Utd i ofrohet PSG-së

Paul Pogba i është ofruar gjigantit francez, Paris Saint-Germain, sipas "Daily Mail". Gazeta raporton se Jose Mourinho është i gatshëm të lejojë largimin e Pogba...