Thursday, May 19, 2022

Ligue 1

Ylli i Ligue 1 refuzon ‘pagë astronomike’ nga Newcastle United

Newcastle Unitedi ka hasur në një pengesë në biznesin e tyre për transferimet e janarit, me yllin e Lyonit, Lucas Paqueta, që raportohet se...

PSG po e transferon top-yllin që e duan të gjithë

PSG nuk e ka ndërmend të ndalet më transferime gjigante. Klubi francez e ka prioritet Ligën e Kampionëve edhe pse në këtë sezon u eliminua...

Balotelli me skuadër të re?

Mario Balotelli, nga janari mund të mos jetë pjesë e skuadrës franceze Nice. Sipas “Mirror”, Nice do të shikojnë mundësinë për shitjen e Balotellit në...

Festë për tifozët e futbollit, këto janë super ndeshjet e muajit...

Shkurti sjell ballafaqime interesante në ligat dhe garat kryesore evropiane të futbollit. Muaji shkurt do të jetë i veçantë për tifozët e futbollit. Gjatë tij rikthehet...

Casillasi i kërkon agjentit të tij t’ia gjejë një klub në...

Portieri veteran, Iker Casillas, i ka kërkuar agjentit të tij t’ia gjejë një klub në Serie A, pasi që nuk do ta vazhdojë kontratën...

Nice me lajm shokues për Balotellin!

Mario Balotelli mbase do të largohet nga skuadra franceze Nice, nëse kjo e fundit dështon të kualifikohet në garat evropiane sezonin e ardhshëm, ka...

PSG arrin marrëveshje personale me ‘fantazistin’ holandez

Paris United raporton se PSG ka arritur marrëveshje me Frenkie de Jong për kushtet personale. Agjenti i 21 vjeçarit, i cili do të udhëtojë në...

Transferimet që pritet të ndodhin në janar?

Merkato e janarit tani më është afruar dhe ne si Portal do të ju njoftojm për cdo transferim që bëhet në ligat elitare. Sot kemi...

Pas Mbappe, edhe një yll i PSG dëshiron kalimin te Real...

Një tjetër lojtar i Paris Saint Germain është interesuar për një kalim te Real Madridi. Pas Kylian Mbappe, Pablo Sarabia ka vendosur si objektiv kalimin...

Nuk ka marrëveshje për Fekir, Lyon ndërpret negociatat me Liverpool

Telenovelës "Fekir" duket se i ka ardhur fundi. Olympique Lyon ka publikuar një komunikatë zyrtare ku bëhet e ditur se klubi francez ka ndërprerë çdo...