Thursday, May 19, 2022

Ligue 1

Shpresë për Liverpool, trajneri i Lyon flet për Fekir

Liverpool merr shpresë për Nabil Fekir pasi trajneri i Lyon, Bruno Genesio tha se kapitenit të tyre i është ofruar mundësia për t'u larguar...

Paris Saint-Germain shet Thiago Silvan

Paris Saint-Germain do ta konsiderojë shitjen e mbrojtësit Thiago Silva gjatë verës, raporton “Le10Sport” 33 vjeçari ka kontratë me klubin francez deri në qershor të...

ZYRTARE: Gjiganti i Evropës shkarkon trajnerin

Leonardo Jardim nuk është më trajner i Monacos. Skuadra e Monacos dhe trajneri Leonardo Jardim, kanë arritur marrëveshje për ndërprerjen e bashkëpunimit katër vjeçar. Lajmi është...

Fabregas: Mund të jem më i ngadalshëm, por nuk do ta...

Cesc Fabregas do të largohet nga Chelsea gjatë këtij afati kalimtar, madje disa medie thonë se spanjolli mund të kalojë tek Monaco qysh sot. Mesfushori...

Kërkohen 28 muaj burg për Nasser Al-Khelaïfi

Prokurori zviceran ka kërkuar 28 muaj burg për Nasser Al-Khelaïfi, president i PSG dhe beIN Sports, për pretendimin e korrupsionit të Jerome Valcke, ish...

Fellaini drejt një transferimi bombastik

Paris Saint-Germain po bën hetime për të nënshkruar mesfushorin e Manchester United Marouane Fellaini falas në verë, sipas Mirror. Pas goditjes së dyfishtë për Neymar...

PSG “ringjall” ëndrrën e vet të madhe: Cristiano Ronaldo

PSG kthen vëmendjen nga Cristiano Ronaldo. Dje bëri bujë lajmi i mediave iberike se ylli i madh i Real Madridit ka marrë tri oferta...

E FUNDIT: PSG vendos çmimin për Lucas Moura

Paris Saint-Germain kanë treguar çmimin e tyre për të shitur synimin e Manchester United Lucas Moura në merkaton e transferimit të janarit, raporton France...

Neymar ka një lajm të keq për Real Madridin

Neymar ka thënë se nuk planifikon të largohet nga klubi, pas përfundimit të këtij sezoni. Neymar ka dëshpëruar tifozët e Real Madridit. Sulmuesi i Paris Saint-Germain...