Thursday, May 19, 2022

Ligue 1

Neymar godet brazilianin Pele: E respektoj, por nuk i miratoj kritikat...

Sulmuesi i Brazilit, Neymar, ka thënë se nuk e miraton kritikën e fundit të Pele ndaj tij. Ish-fituesi i Kupës së Botës ishte i...

“Mbappe ngjason me Henry, do të bëhet si Ronaldo në të...

Kylian Mbappe ka marrë tashmë vëmendje maksimale, duke u krahasuar edhe me legjendën braziliane, Pele. Kjo, për shkak të shkëlqimit që pati në Kupën...

Manchester United, shpreson te Pochettino!

Mauricio Pochettino është synimi kryesor i Manchester United për postin e trajnerit. Skuadra angleze nuk është duke kaluar momente të mirë nën urdhërat e Rafl...

Buffon e harron Messin dhe Ronaldon, zgjedh një tjetër lojtar për...

Gianluigi Buffon është tashmë 40 vjeç, por kalimi nga Juventusi te PSG ka konfirmuar se portieri legjendar nuk ka ndërmend të dalë në pension...

Drejtori sportiv i PSG flet për të ardhmen e Mbappe

Kylian Mbappe vazhdon të jetë një nga emrat më të lakuar në botën e sportit. Ylli francez, që nga vera e kaluar vazhdon të lidhet...

PSG – Amiens, formacionet zyrtare

Paris Saint-Germain e pret Amiens në shtëpi në kuadër të xhiros së 10 në Ligue 1. Formacionet titullare të dy skuadrave janë publikuar: PSG: Areola -...

Dani Alves s’e mbron Neymarin, i tregon si të përballet me...

Dani Alves ka treguar se ishte përpjekur t’i ndihmojë bashkëlojtarit të tij Neymar të përballet me kritikat që i ka marrë vazhdimisht në muajt...

Neymar: Kjo është e vërteta për kalimin tim te Barcelona

Neymar ka reaguar për të parën herë pas spekulimeve të shumta të ditëve të fundit për një rikthim të tij të mundshëm te Barcelona. Sulmuesi...

De Gea nuk rinovon me Manchesterin, PSG po e pret ‘pas...

Te Manchester United del një tjetër problem që duhet zgjidhur dhe ai e ka emrin David De Gea. Sipas tabloidit britanik “Daily Mail”, portieri spanjoll...