Wednesday, January 26, 2022

Ligue 1

Teknologjia VAR në Ligue 1 nga sezoni i ardhshëm

Ligue 1 e Francës do të shfrytëzojë teknologjinë VAR duke filluar nga sezoni i ardhshëm. Sistemi VAR do të zbatohet për të vërtetuar golin e...

ZYRTARE: Krychowiak befason të gjithë me skuadrën e re

Lokomotiv Moscow ka konfirmuar huazimin e Grzegorz Krychowiak nga Paris Sanit-Germain. Mesfushori polak bëhet zyrtarisht futbollist i klubit nga kryeqyteti rus. Sot u raportua nga...

Di Maria lëshon ‘bombën’ me ekipin e ri, kundërshtar i përbetuar...

Angel Di Maria mund të rikthehet në La Ligë nga Paris Saint-Germain. E ardhmja e Griezmann tek Atletico Madrid nuk është aq e sigurt, ndaj...

Shkëmbim i bujshëm lojtarësh Barcelona – PSG, jepet Dembele për…

Barcelona dhe PSG kanë diskutuar një shkëmbim të bujshëm lojtarësh. Sipas “Le10Sport”, bëhet fjalë për Neymarin dhe Ousmane Dembele, ndërsa Barcelona veç lojtarit do të...

Skuadra nga La Liga po e transferon yllin e PSG-së

Klubet nga La Liga kanë filluar t’i bëjnë transferimet e para për këtë afat. Klubet nga La Liga duan t’i bëjnë disa ndryshime në skuadrat...

Humbja nga Liverpool, Tuchel në rrezik te Paris Saint-Germain

Paris Saint-Germain ka hedhur në diskutim të ardhmen e trajnerit Thomas Tichel. Paris Saint-Germain pësoi një humbje zhgënjyese përballë Liverpoolit në Champions League dhe, sipas...

Milan dhe PSG përgaditin shkëmbimin e vitit

Për të na ndihmuar klikoni në reklamat që ju shfaqen në këtë lajm, jemi një grup gazetarësh dhe këtë punë e bëjmë vullnetarisht dhe...

Ja çfarë do të bëjë Neymar, nëse PSG eliminohet nga Liga...

Ai do të mbetet te Parisi edhe nëse skuadra eliminohet nga Liga e Kampionëve që në këtë rreth. Neymar nuk dëshiron të largohet nga PSG. Sipas...

Di Maria analizon Realin: Transformohet kur luan në Champions League

“Për Real Madrid, Champions League është Champions League. Është tërësisht ndryshe nga La Liga, nga Kupa e Mbretit, është shumë e ndryshme. Kur këndohet...

Njëri nga klubet më të forta në botë i bën ofertë...

Pas qëndrimit 22 vjeçar në krye të Arsenalit, Arsene Wenger ka njoftuar se në fund të sezonit do të largohet. Trajneri 69 vjeçar, një javë...