Sunday, August 14, 2022

Ligue 1

Mbrojtësi i Saint Etienne humb jetën në mënyrë tragjike, Franca në...

Saint Etienne ka konfirmuar vdekjen tragjike të mbrojtësit 19 vjeçar Ëilliam Gomis, dhe kanë bërë të ditur se mbrojtësi është qëlluar. Lojtari ishte bashkuar me...

“Nëse luan ashtu, mos u anko kur merr shqelma”

Neymar la fushën në lot ndeshjen e djeshme kundër Strasbourg për Coupe de France, të cilën e fituan me rezultatin 2-0. Sulmuesi doli nga...

Messi e këshillon Neymarin të transferohet tek ky klub

Lionel Messi ka nnjë këshillë për ish-shokun e skuadrës, Neymar. Sipas burimeve të “Don Balon”, 5 herë fituesi i “Topit të Artë” i ka propozuar...

ZYRTARE: Monaco kompleton transferimin e katërt të verës

AS Monaco ka kompletuar transferimin e mesfushorit Pele nga skuadra portugeze Rio Ave për shumën 5 milionë euro. 26 vjeçari besohet se është zëvendësues i...

David Luiz largohet nga Chelsea, befason me ekipin e ri

David Luiz është shumë pranë largimit nga Chelsea raporton Goal.com. Mësohet se klubi që është interesuar nuk është PSG por, Monaco. Gjithsesi mbetet për tu parë...

Dështimi në Champions i kushton vendin Tuchel, PSG zgjedh trajnerin që...

Mes skuadrave që kërkojnë shërbimet e trajnerit portugez Jose Mourinho është edhe skuadra kampione e Francës, Paris Saint Germain. “Special One”, i shkarkuar dy...

Interi godet në merkato, ja mirë ja hiq…

Pretendohet se Ramires ka pranuar të bashkohet me Interin, ndërsa Javier Pastore gjithashtu dëshiron të lëvizë nga Paris Saint-Germain, shkruan orainfo përcjell Transferimet.net Ramires po...

Neymar-Real Madrid..!! Braziliani i dërgon mesazh Isco-s, ja çfarë i thotë

Objektivi i Real Madrid Neymar thuhet se i ka thënë Isco se dëshiron që Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema të largohen nga Bernabeu nëse...

PSG pranë goditjes “braziliane”, pagesa e fshehur për t’ia hedhur UEFA-s

Pasi ka konsideruar shumë 35 mln euro që Zeniti ka kërkuar për mesfushorin Leandro Paredes, Paris SG është hedhur në sulm për një mesfushor...

LAJMI I FUNDIT: Arrihet marrëveshja, Fekir lojtar i Liverpool?

Raporte shumë të besueshme kanë njoftuar se Liverpool ka arritur marrëveshje me Lyon për Nabil Fekir. Ky transferim Liverpoolit pritet ti kushtoj hiq më pak...