Wednesday, December 8, 2021

Ligue 1

Kërkohen 28 muaj burg për Nasser Al-Khelaïfi

Prokurori zviceran ka kërkuar 28 muaj burg për Nasser Al-Khelaïfi, president i PSG dhe beIN Sports, për pretendimin e korrupsionit të Jerome Valcke, ish...

Ra në koma prej COVID-19, vjen lajm i mirë nga Franca...

Mesfushori i Montpellier, Junior Sambia, u prek nga COVID-19 dhe pati komplikime me shëndetin. Ai madje u mbajt me oksigjen nga stafi mjekësor i...

Chelsea i vendos çmimin e shitjes Kantes, disa klube në garë!

Nëse Juventusi, PSG dhe Real Madridi duan ta blejnë N’Golo Kante nga Chelsea, do të duhet të paguajnë 70 milionë euro. Në javët e fundit...

7 muaj merkato?

Jo vetëm kampionatet dhe Kupat e Europës, UEFA dhe FIFA po studiojnë çdo aspket të futbollit, në momentin që do të rinisë pas emergjencës...

Ish-presidenti i UEFA-s, Platini kundër VAR: Futbolli nuk mund të arbitrohet...

VAR vazhdon të ketë kontestime të shumta, ndërsa një nga ata i cili që në fillimet e tij ka qenë kundër teknologjisë është ish-presidenti...

Kaka tregon se kush do ta fitojë Topin e Artë këtë...

Legjenda e Brazilit, Kaka beson se ylli i PSG, Neymar ka shanse që të fitojë Topin e Artë këtë vit. Ish futbollisti i Real Madridit...

Ja kush janë 10 pronarët më të pasur të klubeve të...

Shpesh kemi folur për klubet më të pasura ku të ardhurat e tyre vijnë jo vetëm nga pronarët por edhe nga skema të tjera...

Tottenham i ofron €7.5m në vit, por destinacioni i preferuar i...

Tottenham është duke i ofruar Adrien Rabiot një pagë 7.5 milionë euro në vit, por lojtari preferon t'i bashkohet Liverpool. Paris United raporton se 'Spurs'...

PSG merr lajmin e tmerrshëm para ndeshjes me Man Utd

Neymar do të mungojë ndeshjen e parë të përballjes së Paris Saint-Germain me Manchester United në kuadër të 1/8-ës së finales në Champions League. Braziliani...

E papritur/ Arbër Zeneli në Ligue 1

L'Equipe raporton se Stade de Reims janë të bindur për transferimin e kosovarit Arbër Zeneli nga skuadra holandeze Heerenveen në ditët në vazhdim. 23 vjeçari...