Tuesday, September 21, 2021

Liga Turke

Besiktas ateron në Kosovë e Shqipëri, gati ndodhia e madhe

Klubi i njohur turk i Beshiktashit është gati që të fillojë bashkëpunimin me klubet shqiptare dhe ato kosovare, në mënyrë që të arrijë që...

ZYRTARE: Skuadra e njohur turke shkarkon trajnerin

Galatasaray ka shkarkuar trajnerin Igor Tudor nga posti i trajnerit. Ky shkarkim vie pas rezultateve jo të mirë të skuadrës turke, raporton Transferimet.net. Në njoftim thuhet...

Fellaini befason të gjithë, ja ekipi i ri i tij

Galatasaray mund të kthehet për mesfushorin e Manchester United Marouane Fellaini para mbylljes së merkatos së transferimit, raporton Manchester Evening News. Badou Ndiaye mund të...

Van Perise do të largohet nga Turqia, klubi i rradhës me...

Ka qenë një nga sulmuesit ndoshta më të mirë të dekadës së fundit në Europë pavarësisht se dëmtimet e kanë “përndjekur” thuajse gjatë gjithë...

VIDEO/ Prezantimi i Slimanit në Fenerbahce po bën xhiron në internet

Leicester City pagoi një shumë prej 30 milionë funte për shërbimet e Islam Slimanit në vitin 2016 por sulmuesi algjerian nuk arriti as të...

ZYRTARE: Një tjetër shtet rikthen futbollin, më 12 qershor nisin ndeshjet

Superliga e turqisë do të rinisë më 12 qershor, rreth tre muaj pas pezullimit si pasojë e pandemisë së koronavirusit. Ndeshjet e fundit në Turqi...

Çmenduri në Turqi, shikoni çfarë ndodh pas zbarkimit të Turan në...

Duhej të ishte një moment feste, por është në kthyer në një përleshje me skena të denja për një luftë civile. Kthimi në Turqi...

Prekje e magjishme e topit nga Quaresma (Video)

Ricardo Quaresma është definicioni i një futbollisti që asnjëherë nuk i përmbushi pritshmëritë, pavarësisht një talenti të madh që posedon. Gjatë ndeshjes ndaj Osmanlispor, Quaresma...

ZYRTARE: Yilmaz bëhet me skuadër të re

Besiktas ka transferuar sulmuesin turk Burak Yilmaz nga Trabznospor. Yilmaz ka nënshkruar kontratë me Besiktas deri në vitin 2020, transmeton Transferimet.net. Yilmaz êshtë shprehur i lumtur...

Shihni momentin kur tifozët e Fenerbahçes godasin trajnerin e Besiktas (VIDEO)

Është e pamundur që mos ketë incidente në derbin mes Fenerbahçes dhe Beshiktashit. Kësaj here, pre e dhunës ka renë trajneri i skuadrës mike, Gunes....