Tuesday, September 21, 2021

Liga Turke

VIDEO: Mesfushori brazilian Dodo ekzekuton një nga penalltitë më qesharake në...

DODO kishte shansin të bëhej hero duke siguruar barazimin e Giresunspor kundër Fenerbahçes. Por ai u bë shkak i shumë të qeshura pasi ekzekutoi një...

Quaresma shënon gol të çmendur (VIDEO)

Ricardo Quaresma ka shënuar nje super gol për të i dhënë epërsin skuadrës së Besiktas për 2-1 kundër Fenerbahce. http://www.dailymotion.com/video/x6fa4qi

VIDEO/ Gafa fatale? Shikoni pritjen e vitit nga Karius

Loris Karius ishte portieri i Liverpool në finalen e Champions që ata humbën kundër Realit me rezultatin 3-1, dhe në dy gola ai bëri...

ZYRTARE: Robinho prezantohet te skuadra e re, firmos deri në vitin...

Pasi u zyrtarizua si lojtar i Istanbul Basaksehir në ditët e fundit të vitit 2018, Robinho sot është prezantuar te klubi turk. Braziliani ka zgjedhur...

E pabesueshme: Ja ku po transferohet Mkhitaryan !

Gjigandët turq Besiktas janë bashkuar me Arsenalin në garën për Henrikh Mkhitaryan. Kjo është sipas TurkishFootball, të cilët thonë se ekipi i Stambollit është e...

ZYRTARE: Shkarkohet ish-trajneri i Milanit

Ka zgjatur vetëm dy muaj aventura e Leonardos si trajner i Antalyasporit në Superligën e Turqisë. Ish-trajneri i Milanit dhe Interit është shkarkuar për shkak...

Eto’o ikën nga Antalyaspor, por do ta vazhdojë karrierën. Ja ku...

Samuel Eto’o ka zgjidhur me konsensus kontratën e tij me klubin turk të Antalyasporit, pas 2 sezonesh e gjysmë të kaluara aty. Lajmi u bë...

Van Perise do të largohet nga Turqia, klubi i rradhës me...

Ka qenë një nga sulmuesit ndoshta më të mirë të dekadës së fundit në Europë pavarësisht se dëmtimet e kanë “përndjekur” thuajse gjatë gjithë...

ZYRTARE: Bursaspor njofton transferimin e madh

Bursaspor ka nënshkruar me sulmuesin senegalez Moussa Sow nga Al-Ahli për një tarifë të pazbuluar. Sulmuesi senegalez ka ndërruar shumë ekipe në karrierën e tij,...

ZYRTARE: Moses bëhet me skuadër të re

Victor Moses është huazuar te skuadra turke Fenerbahce deri në fund të sezonit. Moses nuk ishte në planet e trajnerit Sarri dhe lojtarit ia...