Friday, September 30, 2022

Liga Turke

ZYRTARE: Moses bëhet me skuadër të re

Victor Moses është huazuar te skuadra turke Fenerbahce deri në fund të sezonit. Moses nuk ishte në planet e trajnerit Sarri dhe lojtarit ia...

ZYRTARE: Cikalleshi bëhet me skuadër të re

Sulmuesi shqiptar, Sokol Cikalleshi, nëpërmjet një postimi në Instagram, ka zyrtarizuar edhe lëvizjen e tij në këtë merkato janari. Ai bën me dije se është...

ZYRTARE: Pepe bëhet me skuadër të re

Pepe zyrtarisht është lojtar i Portos. Mediat kishin raportuar se Pepe ka arritur marrëveshje me Monacon, por këto informata nuk ishin të vërteta transmeton Transferimet.net. Pepe...

ZYRTARE: Robinho prezantohet te skuadra e re, firmos deri në vitin...

Pasi u zyrtarizua si lojtar i Istanbul Basaksehir në ditët e fundit të vitit 2018, Robinho sot është prezantuar te klubi turk. Braziliani ka zgjedhur...

ZYRTARE: Yilmaz bëhet me skuadër të re

Besiktas ka transferuar sulmuesin turk Burak Yilmaz nga Trabznospor. Yilmaz ka nënshkruar kontratë me Besiktas deri në vitin 2020, transmeton Transferimet.net. Yilmaz êshtë shprehur i lumtur...

VIDEO/ Gafa fatale? Shikoni pritjen e vitit nga Karius

Loris Karius ishte portieri i Liverpool në finalen e Champions që ata humbën kundër Realit me rezultatin 3-1, dhe në dy gola ai bëri...

Arbër Zeneli pohon interesimin e Fenerbahces

Arbër Zeneli ka folur për interesimin e skuadrës turke, Fernerbahce, për shërbimet e tij. Sulmuesi 23-vjeçar po kalon një formë të mirë këtë sezon me...

VIDEO/ Stërvitja e fundit para ndeshjes me Besiktas, tifozët i vënë...

Sonte në orën 18:00 do të luhet derbi i Stambollit midis Besiktas dhe Gallatasarayt. Dje ekipi ka bërë stërvitjen e fundit në stadiumin Turk Telekom...

Sulmuesi i Liverpool drejt Galatasaray!

Galatasaray po interesohet për yllin e Liverpoolit. Sipas “Fotosport”, skuadra turke po interesohet për Dominic Solanke, për të cilin Klopp ka thënë se mund të...

VIDEO/ Prezantimi i Slimanit në Fenerbahce po bën xhiron në internet

Leicester City pagoi një shumë prej 30 milionë funte për shërbimet e Islam Slimanit në vitin 2016 por sulmuesi algjerian nuk arriti as të...