Tuesday, December 7, 2021

Liga Portugeze

VIDEO/ Ish-ylli i Realit shpërthen në lot pas turpërimit që i...

Asgjë nuk po ecën siç duhet për Fabio Coentraon. Dikur një ndër mbrojtësit më të mirë të majtë në botë, Fabio Coentrao, po kalon tani...

Casillas befason gjithë botën me skuadrën e re

Sipas "MLSsoccer.com", Casillas do të transferohet te Chicago Fire. Iker Casillas po mendon transferimin në SHBA. Sipas “MLSsoccer.com”, Casillas do të transferohet te Chicago Fire. Klubi dhe...

Legjenda rikthehet në Europë, Roberto Carlos pranë firmës me Sporting

Legjenda e Real Madridit dhe Brazilit Roberto Carlos do të marrë përsipër drejtorin teknik tek Sporting CP në Portugali nëse Rui Jorge bëhet president,...

Zyrtare: Casillas vazhdon me Porton

Iker Casillas do të vazhdojë të jetë pjesë e klubit portugez Porto edhe gjatë sezonit të ardhshëm. Ai ka vendosur të nënshkruajë vazhdimin e kontratës...

ZYRTARE: Nani me klub të ri, ja ku do të luajë...

Nani rikthehet te Sporting për të tretën herë pas nënshkrimit të një kontrate dy-vjeçare me klubin portugez. 31 vjeçari transferohet nga Valencia për një shumë...

Skandal i Benficas. Prostituta dhe dhoma hoteli për arbitrat

Rishfaqen problemet për Benfikën. Sipas medias portugeze, drejtuesit e skuadrës luzitane që njihet ndryshe si ‘shqiponjat’ e Lisbonës, janë akuzuar së bashku me ish...

Sevilla dhe Porto arrijnë marrëveshje, lojtari meksikan transferohet në La Liga

Sevilla dhe Porto kanë arritur marrëveshje për transferimin e Miguel Layun te skuadra andaluziane në formë huazimi me të drejtë blerje. Mbrojtësi meksikan do t'i...

David Luiz i befason të gjithë, transferohet atje ku nuk pritej

E ardhmja e David Luiz duket larg ‘Stamford Bridge’. Mbrojtësi brazilian, ka hyrë në muajt e fundit të kontratës me Chelsean, e cila përfundon në...

ZYRTARE: Man United bën goditjen e dytë në merkato

Manchester United ka transferuar 19 vjeçarin e Portos, Diogo Dalot. Njoftimi u bë disa minuta më parë nga faqja zyrtare angleze, transmeton Transferimet.net. Dalot ka nënshkruar...

Nga Portugalia: Liverpool me ofertë 70 milionë euro për 19 vjeçarin

Gjiganti portugez Benfica raportohet se ka refuzuar një ofertë nga Liverpool për talentin Joao Felix. Siç njofton gazeta Correio da Manha, 'Të Kuqtë' kanë bërë...