Tuesday, December 7, 2021

Liga Portugeze

Casillas befason gjithë botën me skuadrën e re

Sipas "MLSsoccer.com", Casillas do të transferohet te Chicago Fire. Iker Casillas po mendon transferimin në SHBA. Sipas “MLSsoccer.com”, Casillas do të transferohet te Chicago Fire. Klubi dhe...

Dy skuadra pas Gelson Martins!

Gelson Martins do të largohet nga Sporting Lisbon. Gelson Martins do ta lërë Sportingun në fund të sezonit dhe janë dy klube që po insistojnë...

ZYRTARE: Man United bën goditjen e dytë në merkato

Manchester United ka transferuar 19 vjeçarin e Portos, Diogo Dalot. Njoftimi u bë disa minuta më parë nga faqja zyrtare angleze, transmeton Transferimet.net. Dalot ka nënshkruar...

David Luiz i befason të gjithë, transferohet atje ku nuk pritej

E ardhmja e David Luiz duket larg ‘Stamford Bridge’. Mbrojtësi brazilian, ka hyrë në muajt e fundit të kontratës me Chelsean, e cila përfundon në...

ZYRTARE: Pepe bëhet me skuadër të re

Pepe zyrtarisht është lojtar i Portos. Mediat kishin raportuar se Pepe ka arritur marrëveshje me Monacon, por këto informata nuk ishin të vërteta transmeton Transferimet.net. Pepe...

Nga Portugalia: Liverpool me ofertë 70 milionë euro për 19 vjeçarin

Gjiganti portugez Benfica raportohet se ka refuzuar një ofertë nga Liverpool për talentin Joao Felix. Siç njofton gazeta Correio da Manha, 'Të Kuqtë' kanë bërë...

ZYRTARE: Ky është transferimi i parë i Leicester City

Leicester City ka bërë goditjen e parë në merkato duke e transferuar Ricardo Pereira nga Porto. Pereira ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare me skuadrën angleze,...

Skuadra e Sportingut në krizë, e zyrtarizon ish-trajnerin e Milanit

Skuadra e Sporting Lisbonës është bërë me trajner të ri. Rolin e trajnerit te klubi portugez e ka marrë, Sinisa Mihajlovic, shkruan IndeksOnline. Klubi përmes rrjeteve...

Julio Cesar shpërthen në lot, ja arsyeja emocionuese (VIDEO)

Portieri i njohur, Julio Cesar i ka dhënë fund karrierës së tij. Lajmi është konfirmuar nga klubi i Benficas ndërsa braziliani do të vijojë...

Rui Patricio në vend të Reinas te Napoli

Klubi italian është vënë në kërkim të një portieri që do ta zëvendësojë Pepe Reinan Napoli ka zgjedhur Rui Patricio si pasuesin e Pepe...