Friday, September 30, 2022

Liga Portugeze

Martins te gjiganti evropian për 30 milionë euro

Sipas gazetës portugeze Record, Gelson Martins është shumë pranë transferimit te gjiganti spanjoll Atletico Madrid, me një marrëveshje që mund të kompletohet këtë javë. Arsenal...

ZYRTARE: Nani me klub të ri, ja ku do të luajë...

Nani rikthehet te Sporting për të tretën herë pas nënshkrimit të një kontrate dy-vjeçare me klubin portugez. 31 vjeçari transferohet nga Valencia për një shumë...

Skuadra e Sportingut në krizë, e zyrtarizon ish-trajnerin e Milanit

Skuadra e Sporting Lisbonës është bërë me trajner të ri. Rolin e trajnerit te klubi portugez e ka marrë, Sinisa Mihajlovic, shkruan IndeksOnline. Klubi përmes rrjeteve...

ZYRTARE: Man United bën goditjen e dytë në merkato

Manchester United ka transferuar 19 vjeçarin e Portos, Diogo Dalot. Njoftimi u bë disa minuta më parë nga faqja zyrtare angleze, transmeton Transferimet.net. Dalot ka nënshkruar...

Katër gjigantët që e duan Buffonin

Gianluigi Buffon do të largohet në verë nga Juventusi. “Zonja e Vjetër” nuk dëshiron që ta mbaj më shumë legjendën e tyre në skuadër, pasi...

ZYRTARE: Ky është transferimi i parë i Leicester City

Leicester City ka bërë goditjen e parë në merkato duke e transferuar Ricardo Pereira nga Porto. Pereira ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare me skuadrën angleze,...

Zyrtare: Casillas vazhdon me Porton

Iker Casillas do të vazhdojë të jetë pjesë e klubit portugez Porto edhe gjatë sezonit të ardhshëm. Ai ka vendosur të nënshkruajë vazhdimin e kontratës...

50 tifozë me kapuçë masakrojnë futbollistët e Sportingut të Lisbonës (VIDEO)

Sulmuesi i Sportingut të Lisbonës, Bas Dost, është dhunuar nga një grup njerëzish të cilët janë futur në dhomat e zhveshjes së klubit në...

Dy skuadra pas Gelson Martins!

Gelson Martins do të largohet nga Sporting Lisbon. Gelson Martins do ta lërë Sportingun në fund të sezonit dhe janë dy klube që po insistojnë...

Zbulohet skandali/ Skuadra e njohur korrupton portierin kundërshtar

“Helm” dhe polemika në garën për titullin në Portugali mes Portos dhe Benficës. Kur mbeten edhe tre javë nga fundit, “dragonjtë” kanë dy pikë avantazh...