Sunday, August 14, 2022

Liga Kineze

Hyn dhe del në 3 minuta, zëvendësimi më i shpejtë në...

Një trajner futbolli ka vetëm 3 zëvendësime për të bërë në 90 minuta dhe ato duhet t’i realizojë me kujdes, që të shihet ndryshimi...

Iniesta në Kinë? Vjen reagimi nga klubi: Ja e vërteta e...

Klubi kinez, Chongqing Dandgai Lifan ka lëshuar një deklaratë që lidhet me futbollistin e Barcelonës, Andres Iniesta. Skuadra kineze thotë se nuk ka asnjë lidhje...

Wenger refuzon 27 milion euro në sezon

Arsene Wenger do të largohet në fund të sezonit nga Arsenal pas një 22 vjetësh qëndrimi te klubi i Londrës. Trajneri 68-vjeçar francez dëshiron të...

ZYRTARE: Shkarkohet Capello

Fabio Capello është shkarkuar nga posti i trajnerit te Jiangsu Suning. Rezultatet e dobëta të skuadrës kineze në periudhën e fundit janë përcjell me largimin...

5 skuadra kineze duan lojtarin e Milan!

Spekulimet për transferime tani më kani filluar të shtohen edhe më shumë. Sulmuesi i Milan, Nikola Kalinic si duket pritet të transferohet te liga kineze,...

ZYRTARE: Klubi kinez ulë në stol ish-trajnerin e Real Madrid

Skuadra kineze, Dalian Yifang është bërë më trajner të ri. Klubi ka zyrtarizuar si trajner gjermanin e njohur, Bernd Schuster. 58-vjeçari ka luajtur për skuadra...

Dështaku 38 milionësh lirohet nga kontrata e tij

Guangzhou Evergrande kanë lëshuar në mënyrë efektive dështakun 38 milionë funte Jackson Martinez në një të lirë. Kolumbiani bëri lëvizjen e tij të madhe në...

Kinezët çmenden për Mesin, ofrojnë shifrën e paimagjinueshme

Sapo ka rinovuar me Barcelonën deri në vitin 2021, duke u bërë edhe futbollisti më i paguar në botë, por kinezët nuk heqin dorë...

Plani i kinezëve për transferimin e Messit

“Mundo Deportivo” konfirmon interesimin nga Hebei Fortune për blerjen e Messit. Hebei Fortune s’ka të ndalur.Klubi i pasur kinez pas transferimit të Ezequiel Lavezzi dhe...

Mascherano zgjedh numrin e fanellës te klubi i ri

Javier Mascherano është larguar nga Barcelona për t’u zyrtarizuar te klubi kinez Hebei China Fortune. “Pas arritjes së marrëveshjes me Barcelonën dhe vetë lojtarin, kapiteni...