Sunday, August 14, 2022

Liga Holandeze

Sensacioni i Ajax pranon ftesën për t’iu bashkuar gjigantit të Evropës

Juventus pritet të mposhtë Manchester Cityn dhe Barcelonën në garën për transferimin e talentit të Ajax, Matthijs de Ligt, sipas raportimeve të fundit. De Ligt...

Ajax blindon talentin, rinovim i kontratës deri më 2022

Kasper Dolberg e ka rinovuar kontratën e tij me Ajax për një vit. Sulmuesi danez tani do të mbetet me Ajax deri në vitin...

Manchester City sfidon Barçan për yjet e Ajax

Barcelona po has në kërcënimin e Manchester City, në garën për të siguruar shërbimet e dyshes së talentuar të Ajax, Frenkie de Jong dhe...

Liverpool transferon mbrojtësin e Ajaxit

Talenti i Ajax, Ki-Jana Hoever i është bashkuar Liverpoolit. Mbrojtësi i krahut, 16 vjeçar, është vëzhguar nga një numër i klubeve të Premier League, përfshirë...

“A do të martohesh me nënën time” , Van Persie mbetet...

Në një konferencë për media të Feynoord ishin të pranishëm disa fansa të vegjël, të cilët kishin mundësi të bënin pyetje për lojtarët. Gjatë kësaj...

ZYRTARE: Blind bëhet me skuadër të re

Tani më është gjithçka zyrtare, Daley Blind lojtar i Ajaxit. Marrëveshja është arritur, por nuk është bërë e ditur shuma e këtij transferimi transmeton Transferimet.net. Blind...

ZYRTARE: Ajax kompleton super-transferimin nga Southampton

Ajax ka kompletuar transferimin e mesfushorit Dusan Tadic nga Southampton. Tadic është aktualisht në Rusi me përfaqësuesen e Serbisë, prandaj do të prezantohet si lojtar...

Ajax afër transferimit të super-yllit serb

Ajax ka kontaktuar klubin e Southampton për mundësinë e transferimit të Dusan Tadic, shkruan shtypi anglez. Është konfirmuar se Tadic do të largohet nga Southampton...

Ylli i Ajaxit drejt Barcelonës

Barcelona po e kërkon zëvendësuesin e Andres Iniestas. Skuadra katalonase e ka humbur trurin e mesfushës që kaloi në Kinë për shkak të moshës së...

“AS”: Barça afër transferimit të De Jong

FC Barcelona është e vendosur të transferoj yllin e ri të Axaj, Frenkie de Jong. Sipas gazetës “AS” , javën e ardhshme, mes të hënës...