Friday, September 30, 2022

Liga Braziliane

Luan tregon të vërtetën rreth interesimit të Liverpool

Ylli i Gremio Luan ka mohuar se Liverpooli ka bërë një ofertë për shërbimet e tij. Thashethemet këtë javë kanë sugjeruar se Reds kanë hyrë...

ZYRTARE: Gabigol bëhet me skuadër të re!

Sulmuesi i Interit, Gabriel Barbosa (Gabigol) është rikthyer te Santosi për 12 muaj në formë huazimi, ka konfirmuar klubi brazilian. Sulmuesi brazilian i ishte bashkuar...

ZYRTARE: Fred befason me skuadrën e re

Nuk besoj që e keni harruar lordin e Brazilit, Fred i cili tani është bërë me skuadër të re. Fred tani zyrtarisht është lojtar i...

Lamtumirë Robinho!

Robinho nuk do ta vazhdojë kontratën me Atletico Mineiron. Robinho ka vendosur të largohet nga Atletico Mineiro. Sulmuesi brazilian nuk do ta vazhdojë kontartën me klubin...

Chapecoense bën diçka të jashtëzakonshme një vit pas aksidentit tragjik

Kjo arritje erdhi një vit pas incidentit ajror, ku humbën pjesë 71 njerëz të lidhur me klubin brazilian. Chapecoense është kualifikuar historikisht në Copa Libertadores...

Rikthehet Adriano, befason gjithë botën me skuadrën e re

Adriano do t’i rikthehet futbollit aktiv. Ish-sulmuesi i Interit dhe Romës do të luajë për Flamengon. Sipas raportimeve të fundit, ai ka arritur marrëveshje me...