Friday, September 30, 2022

La Liga

Vetëm Pele para Lionel Messit

Lionel Messi realizoi një super gol në ndeshjen kundër PSV Eindhoven, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ai ishte goli i gjashtë i tij në...

Simeone: Griezmann meritonte ‘Topin e Artë’, u pengua se luan tek...

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, ka uruar Luka Modricin për “Topin e Artë”, por ka insistuar se Antoine Griezmann apo Raphael Varane duhej...

Suarez: Barcelona ka kualitet për të fituar Champions Leaguen

Luis Suarez ka besim të plotë te skuadra e Barcelonës. Sulmuesi ka thënë se ekipi katalan ka forcë të mjaftueshme për ta fituar trofeun e...

Real Madrid mposht Sevillan në Bernabeu

Real Madrid ka arritur që të dali me fitore nga xhiroja e 20-të e La Ligas. “Los Blancos” kanë shënuar fitore me rezultatin 2:0, në...

Iniesta optimist: Barca mund të luftojë për të gjithë titujt

Ish mesfushori i Barcelonës, Andres Iniesta beson se katalunasit mund të luftojnë për të gjithë titujt këtë edicion. Iniesta beson se Barca ka fondin e...

Reali me spektakël e nis mbrojtjen e titullit në Ligën e...

Real Madridi e ka nisur mbarë mbrojtjen e titullit në Ligën e Kampionëve, duke shënuar fitore bindëse ndaj Romës. Isco shënoi një supergol në minutën...

Barcelona nuk e përjashton rikthimin e Neymar

Neymar ka përfaqësuar Brazilin në miqësoren ndaj Uruguait të premten mbrëma dhe është pyetur nëse do të ishte i hapur për një rikthim te...

Messi mposht Ronaldon edhe në distancë

Kanë fituar dhjetë edicionet e fundit të “Topit të Artë”, pesë njëri dhe pesë tjetri, por pas shumë vitesh, nuk janë më rivalë të...

Merkato jo rezultative, Valverde në dilemë për të ardhmen

E ardhmja e trajnerit të Barcelonës Valverde duket se është në mjegull pasi ai ende nuk ka bisedime për të ardhmen e tij. Eliminimi nga...

Panucci flet si një “ish”: Ky trajner do ishte i duhuri...

Trajneri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci ka këshilluar Realin e Madridit të emërojë Massimiliano Allegri si trajnerin e tyre të ri. Duke folur për atë...