La Liga

EKSKLUZIVE: Griezmann arrinë marrëveshje me gjigandin evropian

E përditshmja spanjolle thotë se Atletico Madrid ka arritur një marrëveshje me katalanasit për nënshkrimin e Griezmann në verë. Megjithatë, është sugjeruar se ekziston një...

Nuk është i lumtur te Atletico Madrid

Lajmi i fundit vjen nga Spanja ku raportohet se porteri Jan Oblak nuk është i lumtur te Atletico Madrid. Sipas Marca, Oblak nuk dëshiron të...

Zyrtare: Sevilla konfirmon trajnerin e ri

Sevilla ka njoftuar se trajner i ri i klubit andaluzian do të jetë Pablo Machin. Klubi dhe trajneri spanjoll kanë arritur marrëveshje për dy sezonet...

Zidane flet i trishtuar pas humbjes ndaj Villarealit

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka folur i trishtuar pas humbjes 1-0 në shtëpi ndaj Villarealit. Tekniku francez theksoi se nuk e meritonte këtë...

E FUNDIT: De Gea po punon për një marrëveshje me këtë...

David de Ggea ka udhëzuar agjentin e tij Jorge Mendes që të fillojë të punojë për një marrëveshje për t'u bashkuar me Real Madridin...

Real Madridi ankohet për Barcelonën

Real Madridi i ka shkruar Federatës së Futbollit të Spanjës për t’u ankuar për ndeshjen mes Barcelonës dhe Gironës që është planifikuar të zhvillohet...

Operohet nga apandesiti, Isco do të mungojë në disa super ndeshje...

Sot është konfirmuar se Isco do të futet në operacion. Për këtë arsye, ylli i Real Madridit do të mungojë për katër javë pasi do...

Rafinha transferohet sot te klubi i ri

Rafinha do të largohet nga Barcelona. Rafinha do të largohet nga Barcelona sot, në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës. Mediat spanjolle raportojnë se...

Betis – Real Madrid, formacionet zyrtare

Real Madrid luan në 'Estadio Benito Villamarin' përballë Real Betisit në kuadër të javës së 19 në La Liga. Formacionet zyrtare janë publikuar: Betis: Real Madrid:

“Do të qëndroj në Barcelonë”

Ousmane Dembele thotë se nuk po e konsideron largimin nga Barcelona pavarësisht një sezoni debutues jo aq të mirë me katalanët. Dembele iu bashkua Barcelonës...