La Liga

Guardiola rrëmben objektivin e Barcelonës?

Manchester City dëshiron që shumë shpejt të mbyllë një marrëveshje me Ajax për Frenkie De Jong. Pep Guardiola është shumë i interesuar për mesfushorin...

​Varane: Nuk më intereson Topi i Artë

Qendërmbrojtësi i Real Madridit, Raphael Varane, ka insistuar se atij nuk i intereson se kush do ta marrë çmimin Topi i Artë, edhe pse...

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë që u zgjidh vetëm në minutat e fundit. Ndërsa,...

​Casemiro: Modrici për Topin e Artë? Do t’ia jepja Ronaldos

Mesfushori i Real Madridit, Casemiro, ka thënë se ai do t’ia jepte çmimin “Topn e Artë” ish-bashkëlojtarit të tij, Cristiano Ronaldos, dhe jo yllit...

Barça mposht Liverpoolin në garën për super talentin 19 vjeçar

Janë shuar shpresat e Liverpool për transferimin e tinejxherit holandez, Matthijs De Ligt - pasi qendër mbrojtësi i Ajax duket se do t'i bashkohet...

​Suarez i bindur: Neymar nuk shkon te Reali

Ylli brazilian është një prej objektivave më të mëdhenj të Real Madridit. Luis Suarez këmbëngul që Neymar nuk do të transferohet nga Paris Saint-Germain te...

​Ylli i Real Madridit e akuzon Zidanin: E ndryshonte sistemin e...

Futbollisti i Real Madridit, Dani Ceballos, e ka bërë të qartë se ishte i pakënaqur me mënyrën se si e menaxhonte skuadrën ish-trajneri Zinedine...

Veshi fanellën e Barçës, reagon klubi brazilian: Paguaj kaq milionë dhe...

Ylli i Gremios, Arthur duket të jetë blera e parë për skuadrën katalonase. Klubi brazilian Gremio ka bërë me dije Barcelonën e cila duhet të...

Presidenti i Barcelonës e jep lajmin e madh për Pogban

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, nuk e ka mohuar mundësinë e transferimit të Paul Pogbas. Ai deklaroi që Barca i ka edhe 20 ditë...

Trajneri i Barcelonës kërkon një ide “të çmendur”, të ndërrojë mbrojtësin...

Ekipi i Barcelonës është duke e shijuar fillimin e mirë që ka bërë në këtë sezon në La Liga, duke mbajtur vendin e parë...