Saturday, July 24, 2021

La Liga

Formacioni i çmendur i Man City me Messin në skuadër

Në mes të shumë emrave të lakuar për një kalim të mundshëm te skuadra e Manchester Cityt, bie në sy Lionel Messi, i cili,...

Plani i Manchester City për ta transferuar Messin

Man City beson se do ta marrë Messin, nëse ai largohet nga Barça. Ylli dhe kapiteni argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, mund të fillojë të...

Modric në verë do të transferohet te kjo skuadër!

Luka Modriç pritet të largohet nga Real Madrid gjatë verës. David Beckhami president dhe një nga pronarët e Inter Miamit, ekip që për herë të...

Zbulohet arsyeja pse Mbappe ende nuk ka nënshkruar me Realin

Kylian Mbappe do të ketë një të ardhme te Real Madrid përtej ditëve të tij në Paris Saint-Germain pasi dëshiron të “shkojë më tej”...

Zidane: Nuk kam pse ta bind këtë lojtar për të qëndruar

Zinedine Zidane ka thënë se nuk ka pse ta bind Gareth Bale për qëndruar te Real Madrid. Ylli uellsian është rikthyer në stërvitje te Real...

Ajo që ka ndërmend të bëjë presidenti i Barcës për Messin...

31-vjeçari i ka lënë futbolldashësit anë e kënd botës pa frymë për një dekadë tani, duke shënuar plot 600 gola në 683 ndeshje. Pesë herë...

Ramos pas eliminimit e kërcënon Perezin

Sergio Ramos dhe Florentino Perez janë përfshirë në një debat të ashpër pas eliminimit të turpshëm nga Champions League. Sipas të përditshmes spanjolles “AS”, bën...

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Barcelona

Reali i Madridit dhe Barcelona do të luajnë mbrëmjen e sotme në “Santiago Bernabeu” sfidën e kthimit gjysmëfinale të Kupës së Mbretit. Takimi i parë...

Ja kush janë 10 pronarët më të pasur të klubeve të...

Shpesh kemi folur për klubet më të pasura ku të ardhurat e tyre vijnë jo vetëm nga pronarët por edhe nga skema të tjera...

ZYRTARE: Valverde rinovon kontratën me Barcelonën

Barcelona dhe trajneri Ernesto Valverde, kanë arritur marrëveshje për rinovimin e kontratës deri në vitin 2020. Kontrata e spanjollit me kampionët e La Ligës përfundonte...