La Liga

Juventusi e kërkon dyshen e Real Madridit

Raportohet se Juventus është shumë e interesuar për transferimin e dyshes së Real Madridit gjatë afatit kalimtar të verës. Bëhet fjalë për Dani Ceballosin dhe...

I jashtëzakonshëm shqiptari i Levantes, i shënon 2 super gola Barcelonës...

Tre gola ka shënuar Boateng, ndërsa dy të tjerë i ka realizuar shqiptari që luan për Maqedoninë, Enis Bardhi. 22-vjeçari këtë sezon ka shënuar shatë...

Arrihet marrëveshja, Barcelona zyrtarizon një mesfushor këtë javë (FOTO)

Barcelona ka arritur marrëveshje me skuadrën braziliane, Gremio për mesfushorin e talentuar, Arthur. Marcus, shef i kabinetit të Presidentit të Gremios, Romildo Bolzan e ka...

Barça në bisedime me mbrojtësin për një kontratë të re

Jordi Alba pritet të zhvillojë bisedime me Barcelonën për rinovimin e kontratës në Camp Nou, raporton Mundo Deportivo. Mbrojtësi i Barcelonës nuk e emërua në...

Bellerin zgjedh ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit

Mbrojtësi i krahut të djathtë, Hector Bellerin nuk është i lumtur me trajnerin e Arsenal, Arsene Wenger, sipas raportimeve të fundit. "The Sun" raporton se...

Atletico Madrid mendon për sulmuesin spanjoll

Atletico Madrid po mendon të transferojë nga Villarreal sërish, raporton "AS". Me Villarreal, Atletico Madrid ka krijuar storie të suksesshme, me transferimin e Diego Godin...

Sevilla me tjetër transferim nga Premier League

Sulmuesi i Everton, Sandro Ramirez do të kalojë te Sevilla në La Liga në formë huazimi deri në fund të këtij sezoni dhe kanë...

​Ylli i Ajaxit: Dua të luaj kundër Barcelonës dhe jo për...

Ofertat e Barcelonës për mesfushorin e Ajaxit rezultuan të jenë të pasuksesshme pasi që ylli i skuadrës holandeze, Frenkie de Jong, ka vendosur të...

Guardiola rrëmben objektivin e Barcelonës?

Manchester City dëshiron që shumë shpejt të mbyllë një marrëveshje me Ajax për Frenkie De Jong. Pep Guardiola është shumë i interesuar për mesfushorin...

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë që u zgjidh vetëm në minutat e fundit. Ndërsa,...