Saturday, July 24, 2021

La Liga

Transferimi i Boateng shokoi të gjithë, por tani Barcelona po i...

Afati i janari po del të jetë shumë i nxehtë për Barcelonën. Pas ardhjes së Kevin Prince Boateng, klubi katalan ka siguruar edhe një blerje...

Harroje Neymarin, Reali 200 milionë euro për një tjetër super sulmues

Real Madridi është duke e përgatitur një ofertë prej 200 milionë euro për sulmuesin e Paris Saint-Germainit, Kylian Mbappen, sipas Don Balon. Madridi shpresoi ta...

Pothuajse zyrtare! Icardi po i kryen testet mjekësore te Real Madridi

Mauro Icardi po transferohet te Real Madridi. Sulmuesi argjentinas ka arritur marrëveshje me klubin spanjoll, andaj në fund të këtij muaji do t’i kompletoj testet...

Zbulohen fjalët/ Vazquez ‘ofendon’ keq Modriç: T’i kroat m*ti

Modric e Vazquez kanë debatuar pas finales në Kupën e Botës për Klube. Dy lojtarët e Real Madridit u kapën nga kamera duke debatuar dhe...

Enis Bardhi i Levantes ‘qon peshë’ Spanjën – 2 Gola nga...

Mesfushori shqiptar i Levantes, Enis Bardhi, ka shënuar dy gola kundër skuadrës baske në La Ligan spanjolle, Atletiko Bilbaos. Madje, të dy golat Bardhi i...

Neymar-Real Madrid..!! Braziliani i dërgon mesazh Isco-s, ja çfarë i thotë

Objektivi i Real Madrid Neymar thuhet se i ka thënë Isco se dëshiron që Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema të largohen nga Bernabeu nëse...

Çmendet Reali, 155 milionë euro për yllin e Serie A

Real Madridi është i gatshëm të paguajë plot 155 milionë euro për mesfushorin e Lazios, Sergej Milinkovic-Savic, sipas Corriere dello Sport dhe AS. Përfaqësuesi serb...

“Është nder që po rikthehem te Barça”

Eric Abidal ka premtuar se do të rikthejë shpirtin luftarak në Barcelonë pasi u emërua si sekretar teknik i ri i klubit. "E di dhe...

E bujshme: Ronaldo bën gjestin historik: Dua t’i kthej Messit ‘Topin...

Gazeta e përditshme sportive në Spanjë, “Mundo Deportivo”, raporton se Cristiano Ronaldo dëshiron t’ia kthejë “Topin e Artë” revistës franceze “France Football”, sepse beson...

“Mundo Deportivo” zbulon përforcimin e ri të Real Madridit

Real Madrid ka vendosur të sjellë një portier për të ardhmen. Real Madrid do të transferojë një portier të ri, gjatë afatit kalimtar të verës. Përkundër...