Saturday, July 24, 2021

La Liga

‘E dua Messin shok skuadre’

Christian Pulisic do të mirëpriste argjentinasin e Barcelonës, Lionel Messi. 6 herë fituesi i Topit të Artë po përflitet kohët e fundit për një largim...

Napoli kontakton me Barcelonën për Rakitic

Duke dashur të rikuperojë disa para, klubi i Barcelonës do të donte që ai të shkonte diku tjetër, mirëpo Ivan Rakitic ka plane të...

Inter dhe Barcelona nisin bisedimet për transferimin e Vidal

Inter ka dëshirë të sjelli në Milano futbollistin e Barcelonës, Arturo Vidal. Antonio Conte e pëlqen shumë mesfushorin kilen me të cilin ka punuar më...

Chelsea i vendos çmimin e shitjes Kantes, disa klube në garë!

Nëse Juventusi, PSG dhe Real Madridi duan ta blejnë N’Golo Kante nga Chelsea, do të duhet të paguajnë 70 milionë euro. Në javët e fundit...

7 muaj merkato?

Jo vetëm kampionatet dhe Kupat e Europës, UEFA dhe FIFA po studiojnë çdo aspket të futbollit, në momentin që do të rinisë pas emergjencës...

Barça ofertë të çmendur, 70 mln euro plus dy lojtarë për...

Presidenti i Barçës, Josep Maria Bartomeu është i gatshëm ta ofrojë një shumë të konsiderueshme parash plus dy lojtarë të skuadrës për transferuar sulmuesin...

‘Shpërthen’ Messi: Ose unë ose ky njeri në Barcelonë

Krizë e madhe në Barcelonë. Sipas gazetarëve të emisionit televiziv spanjoll “El Chiringuito”, Lionel Messi i ka dhënë Barcelonës ultimatum: “Nëse nuk largohet presidenti Josep...

Ish-presidenti i UEFA-s, Platini kundër VAR: Futbolli nuk mund të arbitrohet...

VAR vazhdon të ketë kontestime të shumta, ndërsa një nga ata i cili që në fillimet e tij ka qenë kundër teknologjisë është ish-presidenti...

Ja sa është klauzola e Lautaro Martinez!

Barcelona është e vendosur të transferojë Lautaro Martinezin sezonin e ardhshëm. Por, nëse zikaltërit dëshirojnë të mos e lëshojnë “xhevahirin” e tyre, duhet të nisin...

Moratti e zbulon: Tentova të transferoja Messin te Interi

Ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti ka zbuluar se në të kaluarën tentoi të transferonte Lionel Messin nga Barcelona. “E lashë vetëm dhe Messi e...