Thursday, June 17, 2021

La Liga

Arsenal harron Sanchezin, ja kë po e merr nga La Liga

Arsenal synon anësorin e Atletico Madridit, Yannick Carrasco, sipas raporteve. Që nga humbja e Alexis Sanchez tek Manchester United, bosi Arsene Wenger është zotuar të...

Messi e këshillon Neymarin të transferohet tek ky klub

Lionel Messi ka nnjë këshillë për ish-shokun e skuadrës, Neymar. Sipas burimeve të “Don Balon”, 5 herë fituesi i “Topit të Artë” i ka propozuar...

VIDEO/ Një shqiptar mposht Realin në Bernabeu

Levante e Enis Bardhit dhe Sadikut ka mposhtur Realin në Santiago Bernabeu. Sadiku nuk ishte në lojë pasi siç dihet është i dëmtuar, teksa bardhi...

Neymar zgjedh përforcimin e parë, e kërkon yllin e Romës te...

Neymar zgjedh përforcimin e parë, e kërkon yllin e Romës te Reali. Ylli i PSG-së ka kërkuar që Alisson të jetë portier i Realit, Roma...

9 futbollistë besnikë që nuk u shitën për para’ (Foto)

Në futbollin e ditëve të sotme, ku shifrat kanë dalë jashtë kontrollit dhe një futbollist i “papjekur” mirë si Dembele blihet nga Barcelona për...

Reali mund ta mposht Barcelonën dhe ta fitojë La Ligën! Ja...

Pas 33 raundeve të vështira, fundi i La Ligës është i afërt. Ekipi i Ernesto Valverde kanë udhëhequr garën nga fillimi në fund dhe...

ZYRTARE: Real Madrid nënshkruan me yllin spanjoll për 40 milionë euro

Real Madrid ka transferuar reprezentuesin spanjoll Alvaro Odriozola për çmimin 40 milionë euro nga Real Sociedad, ka njoftuar klubi bask. 22 vjeçari ka bërë 50...

Isco bëhet me klub të ri?

Isco Alarcon është njëri ndër lojtarët më të kërkuar në Evropë. Pasi Real Madrid është i gatshëm të heq dorë nga Isco Alarcon, shumë klube...

Real Madrid gati të ofrojë 90 mln € për yllin e...

Real Madrid është duke përgatitur një transferim me vlerë 90 mln euro për yllin e Juventus Paulo Dybala në merkaton e verës. 25-vjeçari ka qenë...

Ndryshojnë planet e Juventusit, ylli i Atleticos zbarkon në Torino?

Lëndimi së fundmi i Juan Cuadrado ka ndryshuar planet e Juventusit në merkato. 'Bianconerët' janë në kërkim të një sulmuesi anësor, dhe kanë kontaktuar Atletico...