Saturday, September 18, 2021

La Liga

Barcelona i qon selam Liverpoolit për Coutinho-n!

Barcelona ka bërë befasinë duke ofruar mesfushorin Philippe Coutinho te ish skuadra, Liverpool. Braziliani është shumë më ndryshe që nga koha kur ishte pjesë e...

Ekipi më i mirë në La Liga sipas WhoScored

WhoScored ka përpiluar një formacion me ekipin më të mirë për vitin 2020. Sigurisht që lojtarët e Real Madrid janë dominues, mirëpo mungesë janë lojtarët...

Vinicius Jr drejt Premier League?

Arsenal ka shprehur interesim për anësorin e Real Madrid, Vinicius Jr. Skuadra angleze nuk është duke kaluar formë të mirë në Premier League dhe mendon...

Klauzola në kontratën e Coutinhos që shtyn Barcelonën ta shesë lojtarin...

E ardhmja e mesfushorit të Barcelonës, Philippe Coutinho prapë ka filluar të jetë në dyshime. Braziliani nisi në mënyrën më të mirë edicionin duke qenë...

Formacioni i Barcelonës për ndeshjen e parë të La Ligës

Barcelona bëhet gati për fillimin e sezonit të ri në La Ligë. Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka përzgjedhur formacionin bazë për Trofeo Joan Gamper...

Guardiola flet për dështimin e transferimit të Leo Messit

Barcelona u trondit disa javë më parë pas dërgimit të burofaxit nga ana e Lionel Messit ku shprehte dëshirën për tu larguar nga katalanasit. Një...

La Liga njofton se pesë lojtarë janë diagnostifikuar me Covid-19

La Liga ka lëshuar sot një komunikatë ku ka njoftuar se pesë lojtarë janë diagnostifikuar me Covid-19 që nga koha kur klubet kanë nisur...

Sheikët e Newcastle mund ta rikthejnë Coutinhon në Premier League

Newcastle United gjatë merkatos së verës pritet të transferojnë “yllin” e Barcelonës, Philippe Coutinhon. Familja mbretërore e Arabisë Saudite është shumë pranë pronësisë së klubit...

Crespo këshillon Lautaro: Interi apo Barça? Ke një mijë arsye për...

“Telenovela” Lautaro Martinez-Barcelona është e destinuar të shoqërojë muajt e ardhshëm të merkatos. Sipas Hernan Crespo, megjithatë, “El Toro” do të bënte mirë ta...

Jovic drejt Serie A?

Sulmuesi i Real Madrid, Luka Jovic, duket gjithnjë e më pranë Milanit. Sipas “Sport Mediaset”, ai ka qenë tifoz me kuqezinjtë që i vogël dhe...