Sunday, August 14, 2022

La Liga

EKSKLUZIVE: Përfundon gjithçka, Mbappe nga java e ardhshme lojtar i Real...

Kylian Mbappe javën e ardhshme do të nënshkruaj kontratën 5 vjecare me Real Madrid. Sipas Marca, lojtari tani më është dorëzuar për të qëndruar...

Vjen oferta e parë për Lukaku pas krizës që ka Chelsea!

Atletico Madrid është i interesuar për yllin e Chelseat, Romelu Lukaku, pavarësisht se iu bashkua klubit londinez vetëm në fillim të këtij sezoni. Lukaku iu...

Presidenti i La Liga-s, Tebas: Real Madrid do blejë Mbappe dhe...

Presidenti i La Liga-s, Javier Tebas ka folur për dy yjet Kylian Mbappe dhe Erling Haaland. Francezi vazhdon të jetë i lidhur me kalimin te...

Ndryshime të ‘çmendura’ për Mbappe – ‘tradhton’ Realin për kalimin te...

Kylian Mbappe është i hapur për t’u bashkuar me Liverpoolin, sipas raportimeve të bujshme, me ngjarjet në 24 orët e fundit që “ndryshuan rrënjësisht”...

Coutinho drejt transferimit te Everton?

Everton ka shprehur interesim serioz për transferimin e brazilianit, Philippe Coutinho. Braziliani nuk është në planet e Xavit kështu që largimi i tij nga Camp...

Maldini ka gati blerjen e mesfushorit të madh

Jo vetëm përforcim i mbrojtjes, Maldini ka gati blerjen e një mesfushori ofenziv. Pas lajmit që Simon Kjaer do të mungojë disa muaj shkaku i...

Bie çmimi i Hazard! Këtë shumë mund të paguajn skuadrat e...

Real Madrid dhe Eden Hazard duket se është një bashkëpunim i destinuar për të mos funksionuar. Pavarësisht bujës së transferimit nga Chelsea si pasuesi i...

Konfirmohet interesimi i Real Madrid për Haaland!

Real Madrid zyrtarisht është i interesuar për transferimin e sulmuesit të Borussia Dortmund, Erling Haaland. Lajmi është konfirmuar nga Sky Sports, ku thuhet se skuadra...

Conte vëzhgon mbrojtësin e Barcelonës!

Tottenham Hotspur janë duke u interesuar për shërbimet e një mbrojtësi. Qendërmbrojtësi i Barcelonës, Clement Lenglet, është në listën e lojtarëve të preferuar nga Tottenham...

Barcelona ia ofron Coutinhon këtyre dy skuadrave!

Barcelona dëshiron të ‘heqë qafe’ Philippe Coutinhon. Siç pretendon The Mirror, Blaugrana ia ka ofruar mesfushorit brazilian si Tottenham dhe Newcastle përpara merkatos së janarit. Në...