Saturday, June 25, 2022

Bundesliga

​Dybala dhe Griezmann janë objektivat e gjigantit evropian për stinorin tjetër

Klubi bavarez pritet të bëjë shpenzime të mëdha në afatin tjetër kalimtar veror. Bayern Munich ka nisur qysh tash të mendojë për afatin kalimtar të...

Lewandowski gjest të turpshëm ndaj trajnerit! Ja çfarë bëri pas zëvendësimit

Robert Lewandowski po mendon largimin nga Bajerni. Në fitoren ndaj Kolnit sulmuesi polak ka bërë një gjest që ka shkaktuar polemika në Gjermani. Gjatë zëvendësimit në...

ZYRTARE: Leipzig transferon talentin e Premier League

Sulmuesi i Everton, Ademola Lookman është bashkuar me RB Leipzig në formë huazimi deri në fund të sezonit. Lajmi është konfirmuar nga dy skuadrat, duke...

Lewandowski në Serie A?

Sulmi i Juventusit mund të pësojë një ndryshim radikal sezonin e ardhshëm, por për të mësuar emrat atyre që do të jenë nën urdhërat...

Bayern Munchen merr vendim për të ardhmen e Renato Sanches

Bayern Munchen ka zero interes për të rimarre Renato Sanches mbrapa nga huazimi i tmerrshëm në Swansea muajin e ardhshëm. Mesfushori 20-vjeçar portugez arriti në...

Nuk është Italia, klubi i njohur kërkon Balotellin

Mario Balotelli në fund të sezonit do të largohet nga klubi aktual. Bild kishte pohuar të martën se sulmuesi i ishte ofruar Borussia Dortmundit, por...

Arrihet më në fund marrëveshja për Goretzka

Leon Goretzka sezonin e ri me të gjitha mundësitë do të veshë fanellën e Bayern Munich. Mesfushori pëlqehet prej kohësh nga bavarezët dhe në...

Arsenal udhëton në Gjermani për zëvendësuesin e Ozil

Arsenali thuhet se e konsideron Kai Havertz të Bayern Leverkusen si pasues të Mesut Ozil. Lajmi bëhet i ditur nga ‘Calciomercato’, që shkruan se 19...

Transferimet që pritet të ndodhin në janar?

Merkato e janarit tani më është afruar dhe ne si Portal do të ju njoftojm për cdo transferim që bëhet në ligat elitare. Sot kemi...

Rashica shënon super gol në minutën e 96-të!

Milot Rashica ka shënuar golin e vitit në Gjermani. Në minutën e 95', kosovari shënon një super gol nga goditja e dënimit për të...