Saturday, June 25, 2022

Bundesliga

ZYRTARE: Largohet nga Chelsea, kalon në Bundesliga

Mbrojtësi i Chelsea, Baba Rahman i është bashkuar Schalke në formë huazimi deri në fund të sezonit 2018/19. Mbrojtësi 23 vjeçar i ri-bashkohet skuadrës nga...

‘E lënë mëndët Bayernin’! Vjen ma transferim të çmendur nga Juventusi

Bayern Munich është i vendosur të mundë Manchester Unitedin për nënshkrimin e yllit të Juventusit Paulo Dybala, thotë e përditshmja Bild Ekipi nga Bundesliga është...

Dortmund përgatit ofertën 50 milionë euro për yllin e Premier League

Borussia Dortmund do të testojë klubin anglez Crystal Palace me një ofertë 50 milionë euro për Wilfried Zaha-n. Liderët e Bundesligës kanë mjaft të holla...

U kry! Kësaj skuadre do t’i takojë Rodriguez

James Rodriguez dëshiron të vazhdojë qëndrimin e tij në Bayern Munich pasi huazimi i tij nga Real Madrid përfundon dhe pranon se Bundesliga ka...

‘Dridhet’ Reali, rikthim i bujshëm nga dëmtimi për Bayernin

Alaba është stërvitur dje për herë të parë me skuadrën dhe pritet të zbresë nga minuta e parë kundër Realit të martën mbrëma. Trajneri i...

EKSKLUZIVE: Nuk ka marrëveshje me Goretzkan

Mediat gjermane raportuan se Bayern Munich ka arritur marrëveshje me Leo Goretzkan, mirëpo nuk po ndodh ashtu. Klubi bavarez nuk e ka mbyllur marrëveshjen me...

Heynckes në telashe të mëdha, ylli i madh mungon në ndeshjen...

Ku na ndajnë edhe dy ditë para gjysmëfinales së kthimit mes Realit të Madridit dhe Bayern Munchen, vjen lajmi i keq për skuadrën gjermane. Arjen...

ZYRTARE: Dortmund nënshkruan me yllin francez (FOTO)

Borussia Dortmund ka kompletuar transferimin e 22 vjeçarit francez Abdou Diallo nga Mainz. Abdou Diallo bëhet përforcimi më i ri i Dortmundit, pasi u konsiderua...

Hapen bisedimet PSG-Bayern, ylli i bavarezëve zbarkon në Paris?

Një objektiv i ri për PSG përderisa po afrohet fundi i këtij afati kalimtar dimëror. Ndërkohë që po vazhdojnë negociatat për Idrissa Gueye dhe Leandro...

Jadon Sancho po transferohet te skuadra e madhe evropiane

Jadon Sancho me shumë gjasë do të largohet nga Dortmundi me të përfunduar ky sezon.