Friday, September 30, 2022

Bundesliga

Konfirmohet interesimi i Real Madrid për Haaland!

Real Madrid zyrtarisht është i interesuar për transferimin e sulmuesit të Borussia Dortmund, Erling Haaland. Lajmi është konfirmuar nga Sky Sports, ku thuhet se skuadra...

LAJMI I FUNDIT: Manchester United nis kontaktet për transferimin e Haaland

Trajneri i përkohshëm i Manchester Unitedit, Ralf Rangnick ka kontaktuar babuin e Erling Haaland, për ta pyetur për të ardhmen e lojtarit. 21-vjeçari vazhdon të...

Transferimet që pritet të ndodhin në janar?

Merkato e janarit tani më është afruar dhe ne si Portal do të ju njoftojm për cdo transferim që bëhet në ligat elitare. Sot kemi...

Reali “peshkon” te Bayerni, ia merr një mesfushor

Corentin Tolisso është emri i ri që lidhet me Real Madrid. Mesfushori francez ndodhet në vitin e fundit të kontratës me Bayern Munchen. Rinovimi nuk...

Drejtori i Dortmund “tremb” klubet angleze: Haaland përshtatet më mirë në...

Emri i Erling Haaland është në axhendën e klubeve më të mëdha europiane teksa secila prej tyre ëndërron të ketë në organikë talentin norvegjez. ...

Bayerni po e transferon sulmuesin 50 milionësh

Bayern Munich, po planifikon të bëjë një ofertë për sulmuesin e Leeds, Raphinha, zbulon Todofichajes. Kampionët gjermanë do të nisin një ofertë prej 50 milionë...

Konfirmohet interesimi i Real Madiridt për Haalandin

Drejtori sportiv i Dortmundit,Joachim Watzke ka konfirmuar se Real Madrid është i interesuar për nënshkrimin e sulmuesit, Erling Haaland. Haaland shënoi një dygolësh në fitoren...

Skedina e ditës

Parashikimet tona janë analizuar mjaftë mirë nga gazetarët tanë, por nuk do të thotë që ndeshjet janë të sigurta. Wolwes - Chelsea = GG Tottenham...

Milan gjen zëvendësuesin e Ibrahimovicit

Milan, ka në shënjestër sulmuesin çek Patrik Schick si profilin ideal për të zëvendësuar 40-vjeçarin Zlatan Ibrahimovic. AC Milan ka filluar të planifikojë për jetën...

Mbappe apo Haaland? Kjo është përgjigja epike e Ibrahimovic

Në moshën 40-vjeçare, Zlatan Ibrahimovic ka një karrierë të mbushur me momente të mëdha që kanë shënuar një brez në botën e futbollit dhe...