Tuesday, October 26, 2021

Kombëtaret

​Mediat e mëdha botërore raportojnë për fitoren e Kosovës

Disa nga mediat më të mëdha botërore, si Reuters, kanë raportuar për ndeshjen e mbrëmshme të Kosovës kundër Ishujve Faroe, të cilën Kosova e...

Mbape: Kam vuajtur shumë në jetë, Kroacia ekip me b…

Kilië Mbape i druhet Kroacisë dhe nuk ka frikë ta pranojë. Në një deklaratë për profilin zyrtar të Federatës Franceze, sulmuesi pohoi se: “Kroatët...

FOTO/ Gjermania grumbullohet para Botërorit

Kombëtarja gjermane ka filluar grumbullimin e saj në Alto Adige. Deri më 7 qershor, skuadra e drejtuar nga Joachim Low do të stërvitet në...

Pique sulmon Ronaldon, zbulon çfarë bënte gjatë ndeshjes Spanjë – Portugali

Gerard Pique ka akuzuar Cristiano Ronaldon për simulime në ndeshjen Spanjë - Portugali. Gerard Pique akuzoi Cristiano Ronaldon për simulime gjatë ndeshjes Spanjë – Portugali. “Ne...

Herolind Shala: Urime Ushtria e Kosovës

Kosova zyrtarisht është bërë me Ushtri. Në seancën e jashtëzakonshme Kuvendi i Kosovës i ka thënë “po” pakos së projektligjeve që lejojnë transformimin e Forcës...

Boateng mbetet jashtë Gjermanisë, Low ‘përjashton’ edhe rivalin e Neuer

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet kundër Rusisë dhe Holandës. Janë përjashtuar dy emra surprizë, mbrojtësi...

Komentatori i Kombëtares Shqiptare: Jam tifoz i Serbis

​“Jam tifoz i Serbisë, pasi është edhe nga Ballkani, jemi të lidhur me futbollin serb”, kështu tha Konstandin Grillo mbrëmë për “Ora News”. Deklarata...

Mancini me 4-3-3 përballë Polonisë, ja formacioni i mundshëm i Italisë

Selektori i Italisë, Roberto Mancini pritet të nisë ndeshjen e nesërme kundër Polonisë me formacion 4-3-3, me Mario Balotellin që do të kryesojë vijën...

Kjo është rruga e Shqipërisë për në Euro 2020

Shqipëria e filloi mbarë aventurën në Ligën e Kombeve me fitore ndaj Izraelit me rezultat 1:0. Liga e Kombeve është një rrugë e dytë për...

Ja sa vlen Kombëtarja e Kosovës

Për Kombëtaren e Kosovës aventura në Ligën e Kombeve starton ditën e premte. Të përzgjedhurit e trajnerit Bernard Challandes në kuadër të xhiros së parë...