Wednesday, May 19, 2021

Kombëtaret

Rusi 2018/ Ja ndeshjet që do luhen sot

Pas spektaklit që kemi shijuar deri tani kupa e botës vazhdon me duelet e tjera, ku edhe këto ndeshje priten të dhurojnë spektakël dhe...

Shokon trajneri i Argjentinës: Messi më mirë të mos të vijë,...

Trajneri në detyrë i Argjentinës, Lionel Scaloni, ka konfirmuar se Lionel Messi do të mungojë në ndeshjet miqësore të vendit muajin e ardhshëm, duke...

Trajneri i Belgjikës tregon dëshirën e fundit për këtë Botëror

“Duam ta mbyllim Botërorin duke dhuruar një emocion pozitiv, duke fituar dhe të ngjitemi në podium”, ka qenë komenti i dhënë nga trajneri i...

Këto janë ndeshjet që luhen sonte në kuadër të Ligës së...

Ndeshjet e Ligës së Kombeve do të vazhdojnë të luhen edhe sonte, ku do të kemi mundësinë të shohim shtatë ndeshje. Është ndeshja e grupit...

ZYRTARE/ Trajneri i Gjermanisë publikon listën e lojtarëve, mungon…

Kombëtarja e Gjermanisë e ka publikuar listën me lojtarët e grumbulluar për dy miqësoret e radhës atë kundër Perusë dhe Rusisë që do të...

Fotografi rrëfen momentin e festës me kroatët: Isha shtrirë. Ja çfarë...

Yuri Cortez e pësoi keq pas golit të Mario Mandzukic. Fotoreporteri Yuri Cortez, ka folur pas shtypjes që i bënë futbollistët kroatë pas golit të...

Shaqiri thyen rekord me golin ndaj Serbisë

Xherdan Shaqiri me super arritje pas golit ndaj Serbisë. Janë vetëm 3 futbollistët që kanë shënuar radhazi në Kupën e Botës 2014, Euro 2016 dhe...

Ish-mbrojtësi i Kombëtares i jep lamtumirën futbollit

Debatik Curri i ka dhënë fund futbollit të luajtur. Ai e mbylli sezonin e tij të fundit te Prishtina. Megjithatë ai nuk do të largohet...

Ish-ylli i Francës thumbon Neymarin: Është aktor

Erik Cantona thumbon sërish sulmuesin e Brazilit, Neymar. Ish-sulmuesi i Francës dhe i Manchester United thotë se “O Ney” është një aktor i madh...

Messi pensionohet përkohësisht nga Argjentina?

Eliminimi nga Botërori ishte goditje e rëndë për të. Leo Messi nuk është më pjesë e Kombëtares së Argjentinës. Sipas “Goal”, Messi është pensionuar përkohësisht nga...