Saturday, September 18, 2021

Kombëtaret

Plas te Zvicra/ Kërkohet përjashtimi i lojtarëve me dy shtetësi. Çdo...

Rasti i Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit ka futur Zvicrën në dilema. Federata Zvicerane e Futbollit po planifikon që të ndalojë në Kombëtare futbollistët me...

‘Sampaoli bir k***ve’/ Tifozët ofendojnë dhe godasin me shishe trajnerin e...

Mësohet se pas përfundimit të ndeshjes së mbrëmshme mes Argjentinës dhe Kroacisë, disa tifozë që gjendeshin ngjitur me pankinën e trajnerit Sampaoli në stadiumin...

Sahiti ka një super-pyetje për Redi Jupin i cili i nënçmoi...

Ish-trajneri shqiptar, Redi Jupi mori dje vëmendje të madhe pas deklaratave kontraverse në një emision sportiv. Jupi, në veçanti, bëri disa deklarata krahasuese mes Kombëtares...

Formacioni i Anglisë për ndeshjen me Panamanë

"BBC" ka publikuar formacionet e mundshme të ndeshjes. Anglia zhvillon sot ndeshjen e dytë në Botërorin e saj. Prej 14:00, “Tre Luanët” sfidojnë Panamanë, përcjellë “Lajmi.net”. “BBC”...

Viti 2017 solli ‘dramën’ e Italisë. Mbeti jashtë Botërorit pas 6...

Viti 2017 do të kujtohet gjatë nga Italia, e cila mbeti jashtë Kampionatit Botëror. Kishte ndodhur 60 vite më parë dhe u përsërit sërish...

Itali- FIFA, vjen lajmi që askush nuk e priste

Italia është ngjitur mbi Anglinë në renditjet më të fundit të FIFA-s – megjithë dështimin për të arritur Kupën e Botës, shkruan orainfo përcjell...

Arrihet marrëveshja, mbrojtësi i Francës do të shkojë te Bayern…

Bayern Munich ka siguruar shërbimet e mbrojtësit francez Benjamin Pavard, duke nisur nga sezoni 2019-2020, sipas asaj që bën të ditur revista gjermane “Kicker”. Bayern...

​Mediat e mëdha botërore raportojnë për fitoren e Kosovës

Disa nga mediat më të mëdha botërore, si Reuters, kanë raportuar për ndeshjen e mbrëmshme të Kosovës kundër Ishujve Faroe, të cilën Kosova e...

Reagon Xhaka në Instagram: “Moj serbi rrjetën ta shpova…”

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ishin padyshim heronjtë e triumfit të Zvicrës ndaj Serbisë. Xhaka realizoi nëpërmjet një gjuajtje potente golin e barazimit në...

Provokon ylli i Kroacisë: Lojtarët e Argjentinës qanin si vajza të...

​Ish-mbrojtësi anësor i Sassuolos, Sime Vrsaljko, bëri një ndeshje të mirë kundër Argjentinës në mbrëmjen e kaluar. Lojtari kroat nuk pati fjalë të mira...