Tuesday, September 21, 2021

Kombëtaret

​Low: Karriera e Ozilit me Gjermanisë ka marrë fund

Edhe pse Mesut Ozili ka lënë të nënkuptohet se ai mund të kthehet përsëri në Kombëtaren e Gjermanisë, trajneri i kësaj Kombëtareje, Joachim Low,...

​Mediat e mëdha botërore raportojnë për fitoren e Kosovës

Disa nga mediat më të mëdha botërore, si Reuters, kanë raportuar për ndeshjen e mbrëmshme të Kosovës kundër Ishujve Faroe, të cilën Kosova e...

​Grindel: Problemet me Ozilin nuk do të ndikojnë në ofertën tonë...

Presidenti i Federatës së Futbollit të Gjermanisë, Reinhard Grindel, beson se problemet lidhur me pensionimin e Mesut Ozilit nuk do të ndikojnë vendimin e...

​Benzema i kthen përgjigje të ashpër presidentit të Federatës së Futbollit...

Të mërkurën, sulmuesi i Real Madridit, Karim Bezema, i ktheu përgjigje deklaratës së presidentit të Federatës së Futbollit të Francës, Noel Le Graet, me...

​Trajneri i Brazilit i përgjigjet deklaratave të Donald Trumpit

Trajneri i Kombëtares së Brazilit, Tite, i është përgjigjur deklaratave të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i cili kishte thënë...

Do habiteni se çfarë thotë Panucci për humbjen me Izraelin

Pas humbjes 2-0 me Izraelin, trajneri i kuqezinjve, Christian Panucci, u shfaq i mërzitur me rezultatin, i cili sipas tij nuk iu përgjigj lojës...

Xhaka: Ja kujt ia dedikoj festimin me shqiponjë

Granit Xhaka festën me shqiponjë u ka kushtuar gjithë shqiptarëve. Mesfushori me prejardhje nga Kosova ka shënuar një super-gol në fitoren 2:1 të Zvicrës ndaj...

​Presidenti i Liberisë luan në ndeshjen miqësore kundër Nigerisë

Presidenti i Liberisë dhe ish-futbollisti më i mirë në botë në vitin 1995, George Weah, u rikthye futboll në ndeshjes e vendit të tij...

Belgjika e mbushur me yje, formacioni i frikshëm i Botërorit

Kampionati Botëror “Rusi 2018” do të fillojë më 15 qershor me ndeshjen Rusi-Arabia Saudite, shkruan Syri.net. “Goal.com” ka prezantuar formacionet e mundshme të skuadrave që...

Holandë – Angli, formacionet zyrtare

Holanda dhe Anglia takohen me fillim nga ora 20:45 në një ndeshje miqësore. Këto janë formacionet zyrtare: Holanda: Zoet; De Ligt, De Vrij, Van Dijk; Hateboer,...