Tuesday, September 21, 2021

Kombëtaret

Po ndodh ‘çmenduria! Italia do të luajë në Botërorin “Rusia 2018”

Nuk u kualifikua për në Kampionatin Botëror, por Italia ka marr një lajm befasues. FIFA është duke e monitoruar një veprim skandaloz të Perus. Peruja është...

Shqiptarët i kërkojnë Xherdan Shaqirit një nder të madh për ndeshjen...

Edhe në Botërorin e Rusisë, shqiptarët do të jenë të përfaqësuar. Nëse jo me shtetet e tyre, Shqipërinë apo Kosovën, ata atje do të...

18 tradhtarët që braktisën vendlindjen për të luajtur me një kombëtare...

Të shumë janë futbollistët e njohur në të gjithë botën që kanë preferuar mos luajnë për vendin e tyre të lindjes por për një...

Pankina e Italisë; Këta janë dy kandidatët kryesor

Italia do të mësojë emrin e trajnerit të ri të saj në 20 maj. Këtë e deklaroi një ditë më parë zv/presidenti i komanduar...

FOTO/ Shikoni çfarë thonë serbët për fitoren e Kosovës

Kosova fitoi me një rezultat të thëllë 4-0 sot ndaj Azerbajxhanit. Ky rezultat bëri që për fitoren e Kosovës të shkruajë edhe UEFA por...

Mançini flet me keqardhje: Vetëm një ekip në Botëror është më...

Trajneri i Italisë, Roberto Mançini, ka befasuar me deklaratën e tij në mediat. Tekniku 53-vjeçar është i mendimit se vetëm Brazili është më i mirë...

Ja kur mund ta shohim duelin Messi – Ronaldo në botëror

Duket se përballja midis Leo Mesit dhe Kristiano Ronaldos në një Kupë Bote është shumë afër. Në fazën e një të tetave Argjentina do...

FIFA i jep fitoren 3-0 Gjermanisë me Meksikë, ja çfarë ka...

Miliona shikues në të gjithë botën mund të kenë fërkuar sytë pak çaste pas fillimit të ndeshjes së sotme në Kupën e Botës mes...

Zhduken Messi e Ronaldo, ky është formacioni më i mirë i...

Një muaj emocione, 64 ndeshje të jashtëzakonshme dhe Franca kampione, ky është bilanci i Kupës së Botës të mbajtur në Rusi. Tifozët e futbollit gjatë...

Fotografi rrëfen momentin e festës me kroatët: Isha shtrirë. Ja çfarë...

Yuri Cortez e pësoi keq pas golit të Mario Mandzukic. Fotoreporteri Yuri Cortez, ka folur pas shtypjes që i bënë futbollistët kroatë pas golit të...