Sunday, August 14, 2022

Kombëtaret

Lionel Messi ka marrë vendimin për Kombëtaren

Lionel Mesi do të rikthehet te Kombëtarja e Argjentinës në ndeshjen miqësore kundër Venezuelës, më 22 mars, pas pothuajse nëntë muajsh mungese. Lojtari i Barcelonës...

Do të rikthehet apo jo tek Argjentina? Zbulohet vendimi i Leo...

Lionel Messi është i vendosur ta bëjë rikthimin e tij tek Argjentina në miqësoren e ardhshme ndërkombëtare, kundër Venezuelës, më 22 mars, pas pothuajse...

Messi refuzon kombëtaren, Argjentina transferohet në Spanjë

Spanja, pas finales së Kupës Libertadores të luajtur në Madrid mes Boca Juniors dhe River Plate, mund të pushtohet përsëri nga argjentinasit. Për çfarë...

Zbulohet plani për të rikthyer Messin në kombëtare

Lionel Messi do të rikthehet te kombëtarja e Argjentinës. Është ky lajmi sensacional nga mediat spanjolle, që zbulojnë se ylli i Barcelonës do të...

Viti 2018 sa i suksesshëm, aq edhe i hidhur për Kosovën...

Një lajm i zi për futbollin shqiptar, në përgjithësi, dhe atë kosovar në veçanti ndodhi në vitin 2018. Presidenti historik i FFK-së (Federatës Kosovare të...

Kosova merr lajm fantastik me të filluar viti 2019

Kosova ka marrë një lajm fantastik me të filluar viti 2019. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka konfirmuar se janë shumë afër dy prurjeve të...

VIDEO/ UEFA shpall golin e Rashicës si më të bukurin e...

Sulmuesi kosovar, Milot Rashica, shënoi një gol të jashtëzakonshëm ndaj Ishujve Faroe në kuadër të Ligës së Kombeve më 14 tetor 2018. Ndërsa faqja zyrtare...

Ja çfarë pritet të bëjë verën e ardhshme Leo Messi

Në 14 qershorin e vitit të ardhshëm do të zhvillohet edicioni i ri i Kupës së Amerikës në Brazil. Lionel Messi po mendon seriozisht që...

Renditja: Hysaj është shqiptari “i artë”, por vlera e tij pëson...

Është ende Elseid Hysaj shqiptari më i shtrenjtë në qarkullim, ndër gjithë futbollistët anembanë botës. Faqja e specializuar e vlerësimit të lojtarëve në treg,...

Trajneri i Argjentinës tregon përpjekjet për kthimin e Messit në kombëtare

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, do të zhvillojë bisedime të mëtejshme me Lionel Messin për kthimin e kapitenit në kombëtare. Ylli i Barcelonës nuk...