Friday, September 30, 2022

Kategoria Superiore

Frika nga kurdisjet, kompanitë e basteve bllokojnë ndeshjet në Shqipëri

Kampionati shqiptar është kuotuar javë pas jave në kompanitë shqiptare të basteve. Mirëpo, dje diçka e tillë nuk ka ndodhur. Shmangia e kuotimeve të ndeshjeve të...

Dhunë në kampionatin shqiptar, shihni si rrihen lojtarët në fushën e...

Ekipi i Këlcyrës ka postuar në Facebook një video të dhunës së ushtruar ndaj tyre në Tepelenë. Pamjet e dhunës vijnë nga momentet kur Këlcyra...

Maqedonia, Shqipëria dhe Kosova nuk kanë shfrytëzuar fondet e FIFA-s

Federata e Futbollit të Maqedonisë, nuk ka shfrytëzuar 1.4 milion dollarë, para të cilat FIFA ia ka dedikuar Maqedonisë përmes programit të saj ‘FIFA...

UEFA tjetër goditje për Skënderbeun, ‘ylli’ i skuadrës pozitiv me doping

Bajram Jashanica rezulton pozitiv në testin anti-doping, teksa është kontrolluar menjëherë pas ndeshjes Skënderbeu-Jang Bojs 1-1, zhvilluar më 28 shtator në Elbasan. Lajmi që përflitej...

UEFA “tronditë” Skënderbeun, e dënon me 10 vjet!

Komisioni i Disiplinës në UEFA, ka marrë vendimin drastik për klubin korçar, duke i dhënë kështu një përjashtim shumë të rëndë. Klubi i Skënderbeut është...

Luan në Serie A, por shumë shpejt mund të luaj me...

Ledian Memushaj nuk ka arritur të gjejë një skuadër që të shijojë qëndrimin në sezonin e dytë radhazi në Serinë A. Me Beneventon, e cila...