Sunday, August 14, 2022

Fa Kupë

Chelsea pranon se ia ka frikën e madhe këtij futbollisti të...

Gary Cahill ka tregur se Romelu Lukaku si një kërcënim i veçantë përpara finales së Kupës FA në këtë fundjavë,përcjell Orainfo. Chelsea u kualifikua për...

Chelsea – Southampton, formacionet zyrtare të gjysmëfinales së FA Cup

Chelsea dhe Southamptoni kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare. Blutë e Londrës janë nikoqir të Southamptonit në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinale të Kupës FA, shkruan...

Parashikimet e Paul Merson

Paul Merson ka parashikuar ndeshjet e kësaj fundjave në Premier League, e poashtu edhe ndeshjet gjysmëfinaliste në FA Cup. Liverpool, Arsenal e Manchester City luajnë...

Tërhiqet shorti për gjysmëfinalet e FA Cup, këto janë përballjet që...

Manchester United dhe Tottenham Hotspur përballen në gjysmëfinale të FA Cup pas hedhjes së shortit. Derisa, gjysmëfinalja tjetër zhvillohet ndërmjet Chelsea dhe Southampton, transmeton "Transferimet". Dy...

Mourinho: Lojtarët e United kishin frikë të luanin ndaj Brighton

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka befasuar me deklaratën e tij pas fitores 2-0 që “djajtë e kuq” arritën ndaj Brighton në çerekfinalet...

Manchester United – Brighton, formacionet zyrtare

Manchester United dhe Brighton takohen në çerekfinale të FA Cup. Ndeshja zhvillohet në Old Trafford me fillim nga ora 20:45, transmeton "Transferimet". Formacionet zyrtare:

Tottenham – Rochdale, formacionet zyrtare

Në kuadër të rrethit 1/8 në FA Cup, në ndeshjen e kthimit, Tottenham e pret në shtëpi Rochdale-n, skuadër që garon në ligën e...

Merret ky vendim për sherrin e Agueros me tifozët kundërshtarë

Sulmuesi argjentinas i Manchester Cityt, Sergio Aguero, i ka shpëtuar ndëshkimit nga Federata e Futbollit (FA), pas konfrontimit në përfundim të ndeshjes së të...

Wigan 1-0 Manchester City, notat e lojtarëve

Manchester City befasisht është diskualifikuar nga FA Cup pas disfatës shokuese 1-0 ndaj Wigan Athletic. Dominimi i ndeshjes nga 'Citizens' nisi që nga fillimi i...

Wigan – Manchester City, formacionet zyrtare

Manchester City është mysafire e Wigan Athletic në rrethin e 1/8 në FA Cup në ndeshjen që nis në ora 20:55. Fituesi i ndeshjes kualifikohet...